Praca

Jak rozmawiać z szefem, z przełożonym, z pracodawcą?

Jak rozmawiać z szefemPracujemy zawodowo w różnych miejscach, na różnych stanowiskach, wykonując różnorodne obowiązki, ale łączy nas jedno: bardzo często mamy nad sobą szefa, przełożonego, osobę, która sprawdza to, co robimy i rozlicza nas z tego.

Więcej…

 

Pracownik przyszłości: mobilny, uniwersalny - cechy i kompetencje

Pracownik przyszłościUmiejętność szybkiej adaptacji do warunków zewnętrznych to podstawowa i niezbędna kompetencja przyszłości. W obliczu globalizacji, dynamicznej gospodarki, pandemii i tego, że nie wiemy, co przyniesie jutro, nasza zdolność szybkiego dopasowania się, będzie sprawą kluczową. A to wiąże się z szybkim uczeniem rzeczy nowych. Szerokim postrzeganiem szans i możliwości oraz efektywniejszą pracą w krótszym czasie.

Więcej…

   

Co wchodzi w czas pracy kierowcy i jakie organy mają prawo kontroli?

Czas pracy kierowcyCo dokładnie składa się na czas pracy kierowcy? Dowiedz się o kilku kwestiach istotnych dla firm transportowych i zawodowych kierowców.

Więcej…

 

Rynek pracy w dobie pandemii koronawirusa

Sytuacja na rynku w 2020 rokuRok 2020 wprowadza nowy porządek świata, a sposób życia zmienia się szybciej niż można sobie wyobrazić. Kto mógł przewidzieć, że firmy, które przetrwają pierwszy kwartał 2020 roku, będą jedynymi, które będą mogły działać zdalnie? Jest to zmiana, której nigdy nie widzieliśmy i na którą wiele firm nie było przygotowanych. Ale zmiana jest tutaj, i to jest tylko sprawiedliwe, że firmy uczą się dostosowywać do nowego trendu.

Więcej…

   

Kim jest menedżer? Role menedżera

MenedżerDzisiaj zrozumienie roli menedżera w organizacji jest ważniejsze niż kiedykolwiek. W epoce, w której technologia cyfrowa dominuje praktycznie w każdym sektorze, dzisiejsi menedżerowie stoją w obliczu rzeczywistości, w której ich rola staje się coraz większa, coraz bardziej rozmyta. Z artykułu dowiesz się kim jest menedżer oraz jakie pełni role.

Więcej…

 

Czy warto szukać pracy w Kielcach?

Praca w KielcachWojewództwo świętokrzyskie położone jest w środkowo-południowej części kraju i należy do najmniejszych w skali całego kraju. Jednocześnie większość mieszkańców tego regionu to ludność wiejska, w tym znaczna część z nich jest w wieku produkcyjnym. Prognozy demograficzne nie należą jednak do optymistycznych. Kielce i całe świętokrzyskie wyludniają się znacznie szybciej niż inne podobne regiony Polski. Stosunkowo niski poziom dzietności, a także starzenie się lokalnego społeczeństwa może jednak oznaczać nowe szanse dla pracowników w wieku produkcyjnym.

Więcej…

   

Więcej artykułów…