Praca

Pragmatyzm - zawody dla pragmatyka

PragmatyzmTermin pragmatyzmu kojarzy się nam z kimś, kto działa praktycznie, jest rozsądny i szybko znajduje rozwiązanie danego problemu. To istota tego pojęcia: pragmatyzm obejmuje postawę wobec życia, cechującą się analitycznym myśleniem i szukaniem najlepszego rozwiązania w każdym przypadku.

Więcej…

 

Jak rozmawiać z szefem, z przełożonym, z pracodawcą?

Jak rozmawiać z szefemPracujemy zawodowo w różnych miejscach, na różnych stanowiskach, wykonując różnorodne obowiązki, ale łączy nas jedno: bardzo często mamy nad sobą szefa, przełożonego, osobę, która sprawdza to, co robimy i rozlicza nas z tego.

Więcej…

   

Toksyczni ludzie w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Toksyczny pracownikJeśli pracujesz średnio 40 godzin tygodniowo, prawdopodobnie spędzasz więcej czasu ze swoimi pracownikami, współpracownikami lub menedżerami niż z najbliższymi. Miła osoba w biurze może sprawić, że najgorsza praca stanie się znośna. Podobnie irytujący pracownik lub szef może sprawić, że najlepsze miejsce pracy stanie się całkowicie okropne! Sprawdź, z jakimi typami osobowości masz do czynienia i jak sobie z takimi osobami radzić?

Więcej…

 

Formy wynagrodzeń, płac. Motywacyjny system wynagrodzeń

Wynagrodzenie a motywacja pracownikaForma płacy określa sposób powiązania płacy z wynikiem pracy. Ma to bardzo istotne znaczenie dla funkcji motywacyjnej zjawiska płacy. Na skutek odpowiedniego doboru formy płac można ukierunkowywać aktywność pracownika na czynniki, od których zostało uzależnione wynagrodzenie w formule jego obliczenia. Może to również wpływać na wywołanie odpowiedniego natężenia motywacji. Forma płacy służy więc po pierwsze motywowaniu pracowników, po drugie zaś realizacji celów, które są istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa.

Więcej…

   

Gdzie szukać pracy z zakwaterowaniem w Polsce? Czy warto?

Praca z zakwaterowaniem - PolskaPraca w Polsce z zakwaterowaniem jest możliwa, a najwięcej ofert takiego zatrudnienia pojawia się w sezonie wakacyjnym. To popularna opcja również w branży budowlanej. Gdzie w Polsce szukać pracy z zakwaterowaniem? Możliwości jest naprawdę sporo, a pracownicy cenią sobie taką formę zatrudnienia.

 

Więcej…

 

Pracownik przyszłości: mobilny, uniwersalny - cechy i kompetencje

Pracownik przyszłościUmiejętność szybkiej adaptacji do warunków zewnętrznych to podstawowa i niezbędna kompetencja przyszłości. W obliczu globalizacji, dynamicznej gospodarki, pandemii i tego, że nie wiemy, co przyniesie jutro, nasza zdolność szybkiego dopasowania się, będzie sprawą kluczową. A to wiąże się z szybkim uczeniem rzeczy nowych. Szerokim postrzeganiem szans i możliwości oraz efektywniejszą pracą w krótszym czasie.

Więcej…