Biznes

Dlaczego SaaS jest odpowiedni do prowadzenia hurtowni B2B?

SaaSHurtownia internetowa kojarzy się wielu osobom z czymś nowoczesnym i technologicznym. Oczywiście jest to prawda, ponieważ z roku na rok przybywa chętnych na prowadzenie działalności gospodarczej właśnie za pośrednictwem platform internetowych. Mowa tu o popularnych systemach internetowych którymi są: platforma hurtowa, sklep B2B czy też sklep internetowy B2B, oparty o model B2B, w którym cała sprzedaż odbywa się w nowoczesnym i szybkim modelu przetwarzaniu danych pomiędzy przedsiębiorstwami, na przykład producentem i klientem.

Więcej…

 

Analiza konkurencji według koncepcji 5 sił Portera

Analiza konkurencjiAnaliza konkurencji za pomocą modelu pięciu sił Portera to podstawowe narzędzie używane do określania jakości segmentu rynku, na którym chcemy konkurować. Powinno się z niego korzystać na długo przed powołaniem firmy do życia.

Więcej…

   

Jak wybrać pomysł na biznes w internecie?

Pomysł na biznesOdpowiadając sobie na pytanie, czy chcę prowadzić biznes, warto jest zdać sobie sprawę z ogromu możliwości, jakie mamy na wyciągnięcie ręki. Kiedy decydujemy się na rozpoczęcie działalności, kolejnym pytaniem jest, jaką formę nasza aktywność, miałaby przyjąć. Przede wszystkim, mamy do wyboru podjęcie działań online lub offline, lub też w ujęciu hybrydowym, kiedy mamy do dyspozycji te dwie opcje jednocześnie. Jeśli decyzja padłaby na rozwiązanie opierające się na prowadzeniu usług w Internecie lub sprzedaży produktów w sieci, to tutaj postaram się odpowiedzieć, w jaki sposób postawić pierwsze kroki, i jak wybrać najlepszą formę aktywności zawodowej w tych obszarach.

Więcej…

 

Czym jest Executive Search (headhunting)? Korzyści rekrutacji dla firmy

Executive SearchMetoda rekrutacji bezpośredniej Executive Search jest usługą realizowaną przez agencje rekrutacyjne, ale zaliczaną do usług wyspecjalizowanych. Jest to sposób przeprowadzania rekrutacji najwyższej klasy specjalistów i siłą rzeczy powinni ją realizować eksperci w fachu rekrutacyjnym. Dowiedziono już, że Executive Search działa zdecydowanie skuteczniej od tradycyjnych metod rekrutacji, a w branży IT od sposobów standardowych praktycznie się odeszło.

Więcej…

   

CRM - oprogramowanie, z którym zadbasz o jakość obsługi klienta

CRMZa jakość obsługi klienta odpowiedzialni są nie tylko uśmiechnięci pracownicy. Kompleksowe wsparcie w tym zakresie zapewnia oprogramowanie CRM.

Więcej…

 

Czym jest program CRM? Strategia, funkcje

Program CRMNigdy nie możemy powiedzieć, że to wystarczy, pozyskanie klienta lub jego ponowne pozyskanie kosztuje średnio 5 razy więcej niż jego lojalność. To właśnie na podstawie tych statystyk większość firm zrozumiała, jak ważne jest nawiązanie szczególnej relacji z każdym klientem. Bardzo konkurencyjne rynki i coraz bardziej wymagające zjawisko klientów wspierają ten stan rzeczy. Firmy muszą rzeczywiście przywiązywać rzeczywistą wagę do zadowolenia klientów, ich pomocy i procesów wsparcia, jakości świadczonych usług, ale przede wszystkim sposobu, w jaki poprzez swoich pracowników je dostarczają.

Więcej…

   

Więcej artykułów…