Biznes

Komu i do czego potrzebna jest analiza finansowa przedsiębiorstwa?

Analiza finansowa przedsiębiorstwaŻyjemy w świecie dla którego wartością najwyżej cenioną jest informacja. Gromadzenie, przetwarzanie i interpretowanie danych dotyczy także podmiotów gospodarczych - dla każdego przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość, podstawą funkcjonowania jest opisywanie kondycji firmy przez pryzmat analizy finansowej. Co to jest analiza finansowa? W jakim celu jest sporządzana? Kto i do czego może ją wykorzystać?

Więcej…

 

Retencja kadr - metody zatrzymania wartościowych pracowników

Retencja kadrKażdy przedsiębiorca prędzej czy później zadaje sobie pytanie, które przed nim zadało sobie już wielu innych: mam naprawdę wartościowego, skutecznego pracownika - jak mogę go zatrzymać w swojej organizacji? Co już teraz mogę zrobić aby mieć pewność, że jest on zadowolony i nie będzie chciał odejść? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy na szkoleniu z retencji pracowników.

Więcej…

   

Kiedy warto zlecić stworzenie strony WWW specjaliście?

Tworzenie strony WWWStworzenie strony internetowej nie jest obecnie ogromnym wyzwaniem, jednak przygotowanie jej tak, by generowała ruch to już zupełnie inna historia. Bez względu na to, czy tworzysz stronę dla swojej firmy, małej działalności czy całkowicie hobbystycznie, przyciągnięcie uwagi czytelników projektem i treścią strony będzie kluczowym celem Twoich działań. Decydując się na stworzenie strony www możesz działać samodzielnie lub zlecić jej projektowanie specjalistom. Kiedy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i czego oczekiwać podczas tworzenia strony www?

Więcej…

 

Model biznesowy - czym jest? Tworzenie modeli biznesowych

Model biznesowyZa każdym razem, gdy zakładane jest przedsiębiorstwo, w sposób świadomy lub nieświadomy wybiera się określony model biznesowy, który opisuje projekt lub ogólną strukturę stosowanych przez nie mechanizmów tworzenia, dostarczania i otrzymywania wartości. Istotą modelu biznesowego jest zdefiniowanie sposobu, w jaki przedsiębiorstwo dostarcza swoje dobra klientom, zachęca klientów do płacenia należności i przekształca te płatności w zysk.

Więcej…

   

Nieuczciwa konkurencja w teorii i praktyce - przykłady, czyny, zwalczanie

Nieuczciwa konkurencjaTematem artykułu są zachowania, czyny, przykłady nieuczciwej konkurencji, stosowanej przez firmy działające w szerokim wachlarzu branż, które posuwają się do nieetycznych posunięć w działaniach reklamowych w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej nad bezpośrednimi konkurentami na danym rynku.

Więcej…

 

Rodzaje outsourcingu

OutsourcingGeneralnie mamy do czynienia z wieloma modelami outsourcingu, a każdy z nich ma swoje mocne oraz słabe strony i każdym zarządza się w inny sposób. Działania outsourcingowe możemy podzielić ze względu na różne czynniki.

Więcej…