Biznes

Grupa docelowa - opis. Jak określić grupę docelową?

Grupa docelowaGrupa docelowa to Twoi potencjalni klienci, do których możesz skierować ofertę produktów lub usług. Uzyskanie potrzebnych informacji to pierwszy etap skutecznej strategii sprzedażowej. Pominięcie tego etapu i brak danych może spowodować, że zrujnujesz budżet reklamowy, ponieważ skierujesz ofertę do niewłaściwych osób. W jaki sposób możesz określić swoją grupę docelową, aby stworzyć efektywną kampanię marketingową?

Więcej…

 

Delegowanie zadań, uprawnień w firmie

Delegowanie zadań i uprawnień w firmieJedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, gdy chcesz oddzielić swoje życie prywatne od zawodowego, jest umiejętność delegowania zadań i bycia jak najmniej potrzebnym dla swojej firmy. Jeśli nikt nie może Cię zastąpić, jak możesz cieszyć się czasem poza pracą, jeśli jesteś ciągle potrzebny i zawsze niezastąpiony? A zatem w takich sytuacjach pojawia się konieczność: delegowania obowiązków pracy.

Więcej…

   

Na czym polega dropshipping bez firmy?

Dropshipping bez firmyDropshipping bez firmy ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej dwukierunkowo: pod względem procesowym i organizacyjno-prawnym. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących sprzedawców, którzy dążą do uzyskania wsparcia w zakresie budowania tzw. łańcucha dostaw (magazynowania, dostarczania towarów), przy jednoczesnym odciążeniu od obowiązków, jakie łączą się z prowadzeniem pełnowymiarowej działalności gospodarczej. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Jakie zalety są z nim związane? Komu dedykowany jest dropshipping bez firmy? Zapraszamy do lektury.

Więcej…

 

Jak ładunki powrotne mogą pomóc w zwiększeniu obrotów?

Ładunki powrotneFirma przewozowa sprawnie podejmująca ładunki powrotne jest w mocno korzystnej sytuacji - eliminowanie tzw. pustych przebiegów pomaga zwiększać obroty w firmie. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu.

Więcej…

   

Obieg dokumentów w firmie - jak go skutecznie usprawnić?

Obieg dokumentów w firmieZarządzanie dokumentacją w przedsiębiorstwie jest jednym z najważniejszych obowiązków każdego właściciela firmy. Oczywiście nie można zrezygnować z obiegu dokumentów w firmie, jednak można ten proces uprościć i unowocześnić. Jednym z dobrych rozwiązań jest wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie.

Więcej…

 

Kultura organizacyjna firmy (korporacyjna) - czym jest, jak ją budować? Istota, zalety, wady

Czym jest kultura organizacyjna firmy?W świecie napędzanym przez pośpiech i szybki przekaz informacji, kultura korporacyjna (organizacyjna firmy) jest punktem odniesienia, który służy jako podstawa komunikacji. Kultura ta, będąca wyróżniającym i znaczącym znakiem przedsiębiorstwa, rozprzestrzenia się poza mury firmy, przede wszystkim dzięki społecznościom i sprawdzonej komunikacji zewnętrznej.

Więcej…

   

Więcej artykułów…