Publikacje

Cyberbezpieczeństwo - czym jest? Ataki cybernetyczne

CyberbezpieczeństwoPostępująca cyfryzacja naszego świata nadal stwarza ogromne możliwości dla przedsiębiorstw we wszystkich sektorach, zwiększając jednocześnie ryzyko związane z bezpieczeństwem cybernetycznym. Popularność handlu elektronicznego oraz rosnąca liczba firm przenoszących swoje dokumenty i dane do chmury sprawiły, że bezpieczeństwo w sieci stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Świadomość i wiedza na temat bezpieczeństwa cybernetycznego jest kluczem do ochrony Twojej firmy - nowej lub istniejącej - przed zagrożeniami związanymi z hakerami.

Więcej…

 

Czym jest zarządzanie zasobami ludzkimi? Definicja, istota, cechy, funkcje

Zarządzanie zasobami ludzkimiHistoria zarządzania zasobami ludzkimi jest równie długa, co historia pracy i organizacji. Zasoby ludzkie stanowią najważniejszy kapitał każdej organizacji, dlatego dla jej prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest wiedza jak należycie nimi zarządzać.

Więcej…

   

Prezenteizm - czym jest? Przyczyny, skutki, rozwiązanie problemu prezenteizmu

PrezenteizmOd pewnego czasu coś jest nie tak - pracownicy wydają się coraz mniej żywi! Mimo to twierdzą, że cieszą się dobrym zdrowiem. Jako pracodawca: być może czujesz się otoczony przez "pracujących zmarłych"? Brak motywacji i chęci do pracy sprawia, że Twoi pracownicy spędzają w pracy wiele godzin, nie będąc przy tym produktywnymi. Czy to zwykła wpadka, czy może wynudzenie? Będąc pracodawcą to od Ciebie zależy, czy pomożesz im przezwyciężyć trudności.

Więcej…

 

Tłumaczenia specjalistyczne - pisemne, ustne, rodzaje

Tłumaczenia specjalistyczneW podstawowym podziale tłumaczeń specjalistycznych wyróżniamy tłumaczenia ustne i pisemne. Podczas gdy tłumaczenia pisemne wymagają od fachowca doskonałej znajomości języka o specyficznym charakterze, tłumaczenia ustne wymuszają jego biegłą znajomość w niezwykle szerokim zakresie. W wielu wypadkach przekładu ustnego wymagana jest umiejętność przekazania tekstu nie tylko z ujęciem samego jego przesłania, ale i charakteru, sposobu wypowiedzi.

Więcej…

   

Co-branding - czym jest? Rodzaje, strategie, zalety i wady co-brandingu

Co-brandingCo-branding to proces łączenia dwóch lub więcej marek w celu stworzenia nowego produktu lub usługi, znany również jako "partnerstwo marek" lub "co-branding". Może to być produkt lub usługa z tej samej firmy lub z dwóch różnych firm.

Więcej…

 

Kurs online na testera oprogramowania - zacznij zarabiać w branży IT dzięki Future Collars

Kurs online na testera oprogramowaniaPraca w IT od zawsze była uznawana za jedną z lepiej płatnych, a wraz z rozwojem branży pojawiło się w niej wiele nowych stanowisk, w tym tych, które nie wymagają wiedzy z zakresu programowania. Jednym z takich zawodów jest tester oprogramowania, którego głównym zadaniem - jak sama nazwa wskazuje - dogłębne sprawdzenie wybranego programu czy aplikacji pod kątem błędów czy wrażenie z użytkowania (User Experience).

Więcej…