Finanse

Upadłość konsumencka w praktyce - jak to wygląda?

Upadłość konsumenckaPojawiający się ostatnio dość często w mediach termin prawny "upadłość konsumencka" to nic innego jak ogłoszenie niewypłacalności osoby fizycznej. Tak jak firmy mogą w pewnych warunkach ogłosić bankructwo, tak i obywatel, spełniający określone warunki, może zwrócić się o ogłoszenie jego upadłości konsumenckiej. Wiąże się z tym jednak wiele pytań.

Więcej…

 

Bezpieczne inwestowanie bez tajemnic

Bezpieczne inwestowanieDla większości inwestorów, zarówno tych początkujących, jak i bardzo doświadczonych, liczy się przede wszystkim bezpieczny zysk. Wiele osób nad niepewne perspektywy spektakularnego zarobku przekłada bezpieczne inwestowanie. Jak pomnażać oszczędności nie ponosząc dużego ryzyka?

Więcej…

   

Inwestycje alternatywne - czy warto inwestować w wino?

Inwestowanie w winoChoć zainteresowanie rynkiem produktów kolekcjonerskich z roku na rok wzrasta, inwestycje alternatywne wciąż stanowią mniejszość wszystkich lokowań kapitałowych. Zakup dzieł sztuki, wysokiej jakości produktów luksusowych z serii kolekcjonerskich, numizmatyki czy alkoholi wciąż dostępny jest dla niewielkiej garstki ludzi.

Więcej…

 

Ceny mieszkań w Polsce - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

Nowoczesne mieszkanieZakup mieszkania to poważna decyzja. Wiąże się ona często z kredytem mieszkaniowym albo przeznaczeniem całej, długo oszczędzanej kwoty na ten cel. Nie jest to zatem dziwne, że chcemy wybrać mądrze, również pod względem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za wymarzone lokum. Szukając mieszkania w Polsce warto się zatem zorientować w jakich miejscach można zapłacić za nie najmniej a gdzie pojawi się ryzyko przepłacenia. W jakim rejonie warto rozglądać się za mieszkaniem?

Więcej…

   

Konsolidacja kredytów - na czym polega i czy się opłaca?

Konsolidacja kredytówKiedy posiadasz kilka zobowiązań w banku, a spłacanie ich terminowo stanowi dla Ciebie już problem, jednym z rozwiązań jest konsolidacja kredytów. Aby odpowiednio z niej skorzystać należy wiedzieć kiedy się ona opłaca i na czym dokładnie polega. Poniżej znajdziecie wyjaśnienia.

Więcej…

 

Skup nieruchomości - czym jest? Kiedy warto skorzystać z usług skupu

Skup nieruchomościSkup nieruchomości to miejsce, gdzie można łatwo i szybko sprzedać nieruchomość. Po wypełnieniu formularza w internecie przyjeżdża na miejsce rzeczoznawca, który proponuje cenę, jeśli właściciel domu, mieszkania czy innej nieruchomości się na nią zgadza zawierana jest umowa i pieniądze błyskawicznie trafiają na konto sprzedającego.

Więcej…