Finanse

Nowoczesne biuro rachunkowe - co to znaczy?

Nowoczesne biuro rachunkoweCoraz więcej usług przechodzi do świata online, dlatego nic dziwnego, że cyfryzacja stała się tematem szczególnie popularnym w księgowości. Zewnętrzne biuro rachunkowe, które przetwarza i udostępnia dane w sposób szybki i bezpieczny, a przy tym jest otwarte na wszelkiego rodzaju innowacje, znajdzie więcej klientów niż księgowy pracujący metodami tradycyjnymi i akceptujący wyłącznie faktury papierowe. Czym wyróżnia się nowoczesna księgowość i co możesz zyskać, współpracując z biurem rachunkowym, które nadąża za trendami?

Więcej…

 

Niemiecki PIT - jak odzyskać zwrot podatku?

Niemiecki PITRozliczenie podatku i otrzymanie należnego zwrotu wiąże się z koniecznością złożenia deklaracji podatkowej. Dotyczy to każdego państwa i Niemcy nie stanowią tutaj wyjątku. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy kraj ma swój odrębny system fiskalny, co sprawia, że cała procedura w poszczególnych państwach może wyglądać nieco inaczej. Co trzeba wiedzieć na temat niemieckiego PIT-u, aby szybko odzyskać zwrot podatku? W poniższym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie z tym związane.

Więcej…

   

Negatywne wpisy w BIK? Co można z nimi zrobić?

Negatywne wpisy w BIKBIK jest instytucją, która ma na celu gromadzenie informacji na temat wywiązywania się ze zobowiązań finansowych wszystkich osób korzystających z bankowych produktów finansowych. Aby się w nim znaleźć, wystarczy kupić coś na raty, mieć kartę kredytową lub zaciągnąć pożyczkę gotówkową. Posiadanie samych pozytywnych wpisów w BIK pozwala sięgać po kolejne produkty finansowe, negatywne noty natomiast skutkują odmową współpracy ze strony banków. W związku z tym, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak usunąć się w BIK i czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia?

Więcej…

 

Bankowość w czasach pandemii

Bankowość w czasach pandemiiPandemia koronawirusa diametralnie zmieniła naszą rzeczywistość. Wpłynęła ona m.in. na bankowość - sprawiła, że społeczeństwo coraz częściej korzysta z rozwiązań cyfrowych. Wpływają one korzystnie na naszą wygodę. Bankowość elektroniczna pozwala przy tym na załatwienie wielu spraw z domu.

Więcej…

   

Czym jest analiza finansowa przedsiębiorstwa? Definicja, istota, cele, wnioski

Analiza finansowa przedsiębiorstwaGłównym celem przedsiębiorstwa jest osiąganie jak największych zysków z prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwo, aby mogło przetrwać na rynku i rywalizować z konkurencją przeprowadza mnóstwo analiz, które pomagają w podejmowaniu decyzji. Ważnym aspektem jest poprawność analizy finansowej, dzięki której przedsiębiorstwo jest w stanie ocenić swoją sytuację oraz porównać osiągnięte rezultaty z konkurencją.

Więcej…

 

Usługi - definicja, klasyfikacja, cechy

UsługiPojęcie usługi definiowane jest na różne sposoby. W ekonomii usługa wyjaśniana jest jako wykonywana czynność lub produkt niematerialny. W konspekcie gospodarczym usługi traktowane są jako towar i zakłada się, że istnieje coś takiego jak proces produkcji usług, w którym kluczowy udział bierze określony obiekt. Obiekt może być żywy bądź martwy.

Więcej…