Finanse

Negatywne wpisy w BIK? Co można z nimi zrobić?

Negatywne wpisy w BIKBIK jest instytucją, która ma na celu gromadzenie informacji na temat wywiązywania się ze zobowiązań finansowych wszystkich osób korzystających z bankowych produktów finansowych. Aby się w nim znaleźć, wystarczy kupić coś na raty, mieć kartę kredytową lub zaciągnąć pożyczkę gotówkową. Posiadanie samych pozytywnych wpisów w BIK pozwala sięgać po kolejne produkty finansowe, negatywne noty natomiast skutkują odmową współpracy ze strony banków. W związku z tym, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak usunąć się w BIK i czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia?

Więcej…

 

Bankowość w czasach pandemii

Bankowość w czasach pandemiiPandemia koronawirusa diametralnie zmieniła naszą rzeczywistość. Wpłynęła ona m.in. na bankowość - sprawiła, że społeczeństwo coraz częściej korzysta z rozwiązań cyfrowych. Wpływają one korzystnie na naszą wygodę. Bankowość elektroniczna pozwala przy tym na załatwienie wielu spraw z domu.

Więcej…

   

Czym jest analiza finansowa przedsiębiorstwa? Definicja, istota, cele, wnioski

Analiza finansowa przedsiębiorstwaGłównym celem przedsiębiorstwa jest osiąganie jak największych zysków z prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwo, aby mogło przetrwać na rynku i rywalizować z konkurencją przeprowadza mnóstwo analiz, które pomagają w podejmowaniu decyzji. Ważnym aspektem jest poprawność analizy finansowej, dzięki której przedsiębiorstwo jest w stanie ocenić swoją sytuację oraz porównać osiągnięte rezultaty z konkurencją.

Więcej…

 

Usługi - definicja, klasyfikacja, cechy

UsługiPojęcie usługi definiowane jest na różne sposoby. W ekonomii usługa wyjaśniana jest jako wykonywana czynność lub produkt niematerialny. W konspekcie gospodarczym usługi traktowane są jako towar i zakłada się, że istnieje coś takiego jak proces produkcji usług, w którym kluczowy udział bierze określony obiekt. Obiekt może być żywy bądź martwy.

Więcej…

   

Bezpieczna sprzedaż złota. Gdzie można kupić je bez ryzyka?

Sprzedaż złotaZłoto jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form inwestycji pieniędzy. W trudnych czasach kruszce zawsze sprawdzały się jako lokata kapitału - tak jest również teraz. Na kupno złota inwestycyjnego decyduje się wiele osób. Gdzie można nabywać je bez ryzyka?

Więcej…

 

Co to jest inflacja i jakie ma skutki?

InflacjaWiększość zjawisk ekonomicznych i gospodarczych nie może być rozpatrywana w oderwaniu od pojęcia inflacji. Warto dowiedzieć się zatem, jaki wpływ ma ona na gospodarkę, finanse, ale także, jakie są jej przyczyny oraz jej skutki. Pomocna będzie w tym definicja inflacji, a także wyszczególnienie jej rodzajów. Poniżej najważniejsze informacje na temat tego zjawiska ekonomicznego.

Więcej…