Finanse

Czy biorąc OC na raty oszczędzisz czy zapłacisz więcej?

OC na ratyPosiadanie samochodu to pewien przywilej, z którego bardzo chętnie korzystają Polacy. Chociaż sam zakup może się wydawać dużym wydatkiem, nie kończy się tylko na tym. Na kierowcach ciążą obowiązkowe opłaty, takie jak ta związana z obowiązkowym badaniem technicznym pojazdu oraz ubezpieczeniem OC. To właśnie ta druga jest często powodem frustracji, bo cena za składkę OC potrafi być bardzo wysoka.

Więcej…

 

Faktoring online - dlaczego warto wybrać taką formę finansowania?

Faktoring onlineFaktoring online to jedna z najnowocześniejszych, a jednocześnie najbardziej cenionych form finansowania przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, że obecnie staje się on jedną z najpopularniejszych usług finansowych, szczególnie wśród przedsiębiorców, którzy cenią sobie naprawdę dobre rozwiązania. Od pewnego czasu Ty również rozważasz skorzystanie z usług firmy faktoringowej? Sprawdź, dlaczego warto wybrać taką formę finansowania przedsiębiorstwa!

Więcej…

   

Faktoring cichy, jawny, ekspres czy może zaliczkowy? Jaką formę finansowania wybrać?

FaktoringFaktoring to szybka i bezpieczna forma finansowania działalności gospodarczej. Poprzez szybką wymianę faktur z odroczonym terminem płatności na gotówkę zadbasz o płynność finansową swojej firmy. Do wyboru masz wiele możliwości, m.in. faktoring cichy, jawny, ekspres i zaliczkowy.

Więcej…

 

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjnyPolacy zaciągają coraz więcej kredytów, ale wynika to z co najmniej kilku czynników. Polskie społeczeństwo się wzbogaca, więc zobowiązania kredytowe nie są brane w obliczu problemów finansowych, by móc ratować własny portfel. Współpraca z bankami jest raczej efektem wzrastających potrzeb i coraz większych wymagań naszych rodaków.

Więcej…

   

Czym jest analiza finansowa przedsiębiorstwa? Definicja, istota, cele, wnioski

Analiza finansowa przedsiębiorstwaGłównym celem przedsiębiorstwa jest osiąganie jak największych zysków z prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwo, aby mogło przetrwać na rynku i rywalizować z konkurencją przeprowadza mnóstwo analiz, które pomagają w podejmowaniu decyzji. Ważnym aspektem jest poprawność analizy finansowej, dzięki której przedsiębiorstwo jest w stanie ocenić swoją sytuację oraz porównać osiągnięte rezultaty z konkurencją.

Więcej…

 

Jak rozpoznać dobre konto bankowe dla młodych?

Konto bankowe dla młodychRynek usług bankowych jest obecnie otwarty nie tylko na osoby pełnoletnie, lecz także dzieci i młodzież. Banki oferują dla nastolatków konta dla młodych, które z pozoru niczym nie różnią się od wariantów dla dorosłych. Proponują podobne funkcjonalności i umożliwiają sprawne zarządzanie pieniędzmi. Im wcześniej nastolatek będzie miał dostęp do własnego rachunku, tym szybciej nauczy się racjonalnego rozporządzania gotówką.

Więcej…