Jak wygląda praca przedstawiciela medycznego i gdzie szukać ofert?

Przedstawiciel medycznyPrzedstawiciel medyczny to jeden z zawodów przyszłości. Prężnie rozwijająca się branża tworzy zapotrzebowanie na nowych pracowników specjalizujących się w tej tematyce. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zacząć pracę jako przedstawiciel medyczny.

Czym zajmuje się przedstawiciel medyczny?

Jakie zadania należą do codziennych obowiązków przedstawicieli medycznych? Są to zadania związane z reprezentowaniem firm z branży medycznej. Mogą to być producenci środków farmaceutycznych i suplementów, ale także wyposażenia gabinetów i szpitali, np. sprzętu medycznego. Przedstawiciel medyczny uczestniczy w tworzeniu i realizacji strategii sprzedażowych. W pracy nawiązuje kontakty biznesowe w imieniu przedsiębiorstwa, które reprezentuje. Swoje obowiązki zawodowe najczęściej wykonuje w terenie, np. w siedzibie klienta. Czasami bierze udział w wydarzeniach branżowych.

Kto może zostać przedstawicielem firmy z branży medycznej?

Przedstawicielem firmy medycznej może być osoba bez kierunkowego wykształcenia związanego z lecznictwem, aczkolwiek jest ono zwykle widziane jako dodatkowy atut podczas ubiegania się o posadę. Na to stanowisko przyjmowane są osoby z wyższym wykształceniem.

Oprócz tego bardzo ważne są tzw. umiejętności miękkie. Elokwencja, odpowiednia postawa wobec klienta, umiejętność przedstawiania cech produktu lub usługi w sposób wzbudzający zainteresowanie i myślenie strategiczne to tylko niektóre z nich. W tej pracy przydaje się znajomość języków obcych w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację - w tym języka branżowego. Przedstawiciel medyczny powinien też być w pewnym sensie marketingowcem, ponieważ jego zadaniem jest przedstawienie oferty firmy i nawiązanie współpracy w celu sprzedania produktu.

Praca dla przedstawiciela medycznego - gdzie jej szukać?

Przedstawiciele medyczni pracują przede wszystkim w firmach farmaceutycznych, które produkują suplementy diety, wyrobów farmaceutycznych i sprzętu medycznego. Pracę taką można znaleźć poprzez profesjonalny outsourcing pracowników, a także na portalach ogłoszeniowych. Warto w tej kwestii zaufać specjalistom od HR, którzy pomagają znaleźć dobrą pracę osobom o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu. Po przejściu wstępnej selekcji i rekrutacji Twoje dane zostaną w bazie, dzięki czemu możesz kandydować na podobne stanowisko w innej firmie.

Przedstawiciel medyczny - zarobki

Jeśli chodzi o zawód przedstawiciela medycznego, zarobki są na bardzo dobrym poziomie. Taki pracownik może liczyć na wynagrodzenie w granicach 8 000 - 12 000 zł brutto miesięcznie. Oprócz tego osoby te zwykle dostają atrakcyjne benefity i dodatki za nawiązanie owocnych kontaktów biznesowych. W tym zawodzie często przysługuje zakładowe ubezpieczenie zdrowotne, pakiety medyczne oraz dofinansowanie szkoleń i kursów. Przedstawiciel medyczny ma też zwykle do dyspozycji auto, telefon i laptop służbowy.

W pracy przedstawiciela medycznego ważna jest mobilność i samodzielność. Jest to praca z pogranicza marketingu i handlu, polegająca na przedstawianiu oferty firmy farmaceutycznej w siedzibie klienta. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://hrk.pl/pl/baza-wiedzy/artykuly-eksperckie/przedstawiciel-medyczny-wymagania-i-zarobki.

Komentarze