Jak dobrać odpowiednią drukarkę etykiet do Twojej firmy?

Drukarka GoDEXZacznijmy od pewnego bezsprzecznego faktu - etykiety to niezbędny element pracy każdej firmy zajmującej się sprzedażą, produkcją i dystrybucją różnego rodzaju produktów. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak naprawdę potrzebne nam są właściwie wszędzie. Drukowane etykiety znajdziemy nie tylko w sklepie, ale także w bibliotece, w firmie kurierskiej, a nawet w szpitalu czy laboratorium. Jednakże, by przygotować etykiety wysokiej jakości, należy dysponować odpowiednią drukarką do etykiet. Jak znaleźć najlepszy model? Jak wybrać optymalne urządzenie? Służymy radą!

Poznaj rodzaje drukarek do etykiet

Zanim przystąpisz do zakupów, warto zapoznać się z rodzajami i markami drukarek do etykiet dostępnych na rynku. Wśród popularnych, a zarazem cenionych marek znajdują się np. drukarki Godex. Wspominamy o tym właśnie producencie, ponieważ w jego asortymencie znajdziemy rozmaite rodzaje drukarek do etykiet takie jak:

  • drukarki kioskowe,
  • drukarki półprzemysłowe,
  • drukarki przemysłowe,
  • drukarki biurkowe,
  • drukarki do etykietowania probówek.

Dopasowanie odpowiedniego narzędzia do specyfiki pracy firmy pozwoli na jego efektywne działanie i poprawę funkcjonowania określonych procesów w przedsiębiorstwie. Nieco inne rodzaje drukarek sprawdzą się w firmach prowadzących handel, inne w biurze, a jeszcze inne w przypadku firm spedycyjnych. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że drukowanie etykiet może stać się czynnością bardzo prostą i nie wymagającą specjalnych kwalifikacji - jeśli korzystamy ze sprzętu dobrej klasy!

O tym pamiętaj wybierając drukarkę do etykiet

Biurkowa drukarka GoDEX

Pierwszym krokiem powinna być decyzja co do rodzaju etykiet, jakie będą drukowane w Twojej firmie. Wśród najczęściej wybieranych znajdziemy etykiety papierowe, ale oprócz nich można drukować także etykiety polietylenowe, etykiety nylonowe, oraz etykiety termotransferowe. To, na jaki rodzaj etykiet się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od oferowanych przez Twoją firmę produktów.

Równie istotnym aspektem jest wielkość etykiet, które będą drukowane, gdyż nowoczesne urządzenia mogą drukować etykiety o różnych rozmiarach, poczynając od małych naklejek na próbówki, aż po duże etykiety przydające się do oznaczania palet. Wybierając drukarkę do etykiet do swojej firmy, należy również określić, jak wiele etykiet będzie drukowanych. Jeśli potrzebujesz ich naprawdę wiele, zdecyduj się na drukarki wielowarstwowe, które mogą wydrukować kilka etykiet naraz. Ostatnią rzeczą, o której nie możesz zapomnieć jest jakość wydruku - wśród godnych polecenia urządzeń rozdzielczość waha się zwykle od 203 do 600 dpi - im wyższa, tym ogólnie rzecz biorąc lepsza jakość poszczególnych wydruków. Dodatkowe udogodnienia w drukarkach do etykiet.

Nowoczesne urządzenia charakteryzują się też coraz większą ilością dodatkowych udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z nich jest naprawdę łatwe. Wśród dodatkowych funkcji możemy znaleźć na przykład drukowanie dwustronne, możliwość drukowania z karty SD, czy drukowanie z wykorzystaniem USB. Ponadto drukarki mogą różnić się od siebie rodzajem interfejsu przewodowego, szerokością głowicy drukującej czy długością barwiącej taśmy termotransferowej.

Większość dostępnych drukarek do etykiet wyposażona jest w gilotynę, czyli odcinak pozwalający na szybkie i wygodne oddzielanie poszczególnych etykiet. Niektóre modele mają jeszcze wyświetlacz, a także możliwość łączenia się z komputerem lub telefonem za pomocą sieci bezprzewodowej. Szukając odpowiedniej drukarki etykiet do Twojej firmy, warto zapoznać się z asortymentem dostępnym w sklepach. Można to zrobić także online odwiedzając sklepy takie jak na przykład BCM, gdzie znajdziesz bardzo duży wybór różnego rodzaju drukarek do etykiet, które sprawdzą się w każdej praktycznie branży.

Komentarze