Dlaczego warto zainteresować się nowym modelem iPhone'a?

iPhone 15Od kiedy w 2007 roku na rynku pojawił się pierwszy iPhone i całkowicie zrewolucjonizował korzystanie z telefonu, każdy kolejny model jest wyczekiwany z dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było podczas niedawnej, wrześniowej premiery iPhone'a 15. Jeśli należysz do fanów Apple lub rozważasz zakup nowego smartfona i chcesz dowiedzieć się kilku szczegółów na temat najnowszego modelu, poniższy tekst jest dla Ciebie. Miłej lektury.

Aż 4 specyfikacje, czyli dla każdego według potrzeb

To pierwsza z nowości od Apple. Producent przyzwyczaił już klientów do tego, że każdy nowy model pojawia się w więcej niż jednej specyfikacji. Tym razem na rynek trafią równolegle aż cztery specyfikacje, co wydaje się świetnym ruchem marketingowym. Im większy wybór, tym większa szansa, że całkiem nowi klienci zainteresują się sprzętem od Apple. Podczas premiery zaprezentowano:

  • iPhone 15;
  • iPhone 15 Plus;
  • iPhone 15 Pro;
  • iPhone 15 Pro Max.

Jeszcze lepsze zdjęcia plus obiektyw peryskopowy

W zależności od specyfikacji nowy iPhone 15 może być wyposażony w jeszcze lepszy aparat niż dotychczas. Pamiętajmy, że to właśnie aparat był w smartfonie tym, co wyróżniało go na tle wielu podobnych urządzeń. Jak widać, osoby odpowiedzialne za rozwój produktu postanowiły podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. I tak: iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max otrzymały tzw. System Pro aparatów, na który składa się: aparat główny 48 MP, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw. Obiektyw peryskopowy pozwala na robienie zdjęć z dużą odległością bez utraty jakości. Ponadto nowy iPhone 15 ma lepszą stabilizację obrazu, tryb nocny i tryb portretowy. To doskonałe wiadomości dla wszystkich, którzy pracują z obrazem czy to zawodowo, czy prywatnie.

Złącze USB-C, czyli koniec dwóch ładowarek w domu

Nowy iPhone 15 jest także pierwszym modelem Apple, który ma złącze USB-C zamiast dotychczasowego złącza Lightning. To oznacza, że możemy ładować swój smartfon tym samym kablem i ładowarką, co inne urządzenia Apple, takie jak iPad czy MacBook. Nie musimy już mieć dwóch różnych ładowarek w domu lub zabierać ze sobą dodatkowego kabla na czas podróży. Złącze USB-C jest też szybsze i bardziej uniwersalne niż złącze Lightning.

Procesor A17 Bionic oraz pojemniejsze akumulatory

Producent podkreśla, że nowy iPhone 15 został wyposażony w najnowszy procesor A17 Bionic, który jest jeszcze bardziej wydajny (o ok.10%) i energooszczędny niż jego poprzednik. Procesor A17 Bionic ma sześć rdzeni, z czego dwa są wysokowydajne, a cztery są energooszczędne. Bionic A17 trafił na pokład mocniejszych modeli Pro i Pro Max.

Lepsze i wydajniejsze akumulatory trafią za to do wszystkich 4 wersji, dzięki czemu użytkownicy będą mieli jeszcze większy komfort pracy na jednym ładowaniu.

Przycisk czynności, który pozwala zaprogramować wybrane funkcje

Kolejna nowość, która nazywa się przycisk czynności. To specjalny przycisk na boku smartfona, który można zaprogramować tak, aby uruchamiał wybrane funkcje lub aplikacje. Jego zastosowanie można sobie łatwo wyobrazić. Możemy np. ustawić go tak, że podwójne naciśnięcie przycisku czynności włączy jedną opcję, a potrójne drugą. Wszystko w zależności od tego, na czym nam zależy i z czego najczęściej korzystamy. Wszystko po to, aby uczynić korzystanie z iPhone'a 15 jeszcze wygodniejszym i bardziej intuicyjnym.

5 kolorów, które ułatwiają znalezienie tego jedynego

Nowy iPhone 15 to coś więcej niż smartfon. To nasz stały towarzysz, który do pewnego stopnia pozwala wyrazić swój styl. Dlatego oprócz nowoczesnego wyglądu możemy wybierać spośród 5 głównych kolorów. Do tego nie można zapomnieć o akcesoriach, futerałach, które pozwalają nadać naszemu smartfonowi większej indywidualności.

Podsumowanie

Już na podstawie powyższego krótkiego tekstu można śmiało powiedzieć, że nowy iPhone 15 to smartfon, który wykonał kolejny krok naprzód na drodze do smartfona idealnego. Inżynierowie, projektanci od Apple dbają o to, aby każdy kolejny model potrafił pozytywnie zaskoczyć zarówno fanów marki, jak i osoby, które dopiero planują zakup swojego pierwszego iPhone'a. Apple zadbało również o cennik. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych możemy wybrać iPhone'a 15 lub iPhone 15 Pro Max. Na początek przygody z Apple możemy postawić na model podstawowy, ale jeśli mamy już starszy model można pokusić się o zakup mocniejszej specyfikacji, oddając dotychczasowy model w rozliczeniu. Życzymy udanych zakupów.

Komentarze