Czy automatyczny system zarządzania dokumentami wpływa na jakość obsługi klientów?

Zarządzanie dokumentamiDzisiaj o konkurencyjności przedsiębiorstwa świadczą różne czynniki. To już nie tylko niska cena produktów czy usług i ich wysoka jakość, ale też standardy obsługi klienta. Zastanawiasz się, czy innowacje, które wprowadzasz celem usprawnienia funkcjonowania firmy w obszarze zarządzania dokumentami, mają znaczenie dla zadowolenia odbiorców? Mają i to ogromne! Wyjaśniamy, dlaczego tak jest.

Poprawa terminowości, skrócenie czasu obsługi

Czas to pieniądz i w tym powiedzeniu nie ma ani trochę przesady, gdy widzimy, jak klientom zależy na szybkości obsługi, przy zachowaniu jakości na niezmienionym poziomie lub jej wzroście. Kluczem do sukcesu w tej dziedzinie jest usprawnienie komunikacji między poszczególnymi działami w firmie, np. reprezentantami handlowymi a pracownikami magazynów. Interakcja może odbywać się różnymi kanałami, czasem nawet faksem lub mailem. Ważne, aby była szybka, tak samo jako komunikacja z klientami.

Odbiorcy też chcą być szybko informowani o pracach serwisowych, nowych ofertach, promocjach ograniczonych czasowo. Jak do nich dotrzeć? Jedną z opcji jest e-Messaging dający dostęp do zasobów centralnych i pozwalający na korzystanie ich do prowadzenia komunikacji dwukierunkowej mailowej czy przez SMS.

Dostęp do informacji o klientach na wagę złota

Bazy klientów są dzisiaj niezwykle ważne dla zachowania ciągłości działań marketingowych i sprzedażowych. Warto zatem na bieżąco je aktualizować, uzupełniać i analizować. A kiedy już dane są zebrane i posortowane, pracownicy firmy, zwłaszcza ci odpowiedzialni bezpośrednio za sprzedaż, serwis, reklamacje czy obsługę posprzedażową powinni mieć do nich dostęp.

Scentralizowane systemy takie jak CCM umożliwiają natychmiastowy dostęp do rachunków klientów, wyciągów, historii korespondencji, rodzaju i intensywności podejmowanych działań. To pozwala sprawnie odpowiadać na pytania klientów, a także oferować im maksymalnie spersonalizowane produkty czy usługi.

To wszystko - spersonalizowane podejście, szybkość działania i kompleksowość obsługi zapewniają klientom poczucie, że są oni ważni i doceniani. Dzięki usprawnieniu komunikacji, pracownicy mogą lepiej interpretować ich potrzeby oraz oczekiwania, a w efekcie sprzedaż okazuje się korzystna dla każdej ze stron.

Jakie rozwiązania do zarządzania dokumentami wdrożyć?

Automatyczne zarządzanie dokumentami można wdrażać na różne sposoby. Jednym z lepszych narzędzi w tej kategorii jest system Vario, który posiada moduł do automatyzacji procesów sprzedażowych. Wsparcie dostarczane przez Vario obejmuje tworzenie ofert, dokonywanie wycen, redagowanie treści umów czy rozpoczęcie realizacji umowy.

System umożliwia rejestrowanie zapytań ofertowych z wielu źródeł, takich jak e-mail, zeskanowane dokumenty, portale publiczne czy poprzez drag-drop. Dzięki zastosowanej klasyfikacji zapytań i zgromadzonym materiałom, Vario umożliwia automatyczne generowanie ofert opartych na wcześniej przygotowanych wzorcach. Oznaczenie oferty jako zaakceptowanej powoduje natychmiastowe przeniesienie procesu sprzedażowego do fazy generowania umowy, na której składane są podpisy elektroniczne.

Komentarze