Leasing operacyjny - poznaj alternatywę kredytu na samochód

Leasing operacyjnySamochód jest potrzebny w każdej firmie. Służy nie tylko jako środek lokomocji, ale także jako swoista firmowa wizytówka. Im lepsze auto, tym lepsze wrażenie robisz na potencjalnych kontrahentach i klientach. Jednak kupno samochodu to duży wydatek, a wzięcie kredytu nie zawsze jest możliwe. Na szczęście nie musisz się zapożyczać. Możesz skorzystać z leasingu operacyjnego na samochód osobowy. Dowiedz się więcej.

Wzięcie samochodu w leasing jest bardzo często wybieraną usługą. Nic dziwnego. W ten sposób można uzyskać prawo do użytkowania auta bez konieczności kupowania go za gotówkę. Dzięki temu np. początkujący przedsiębiorcy mogą rozpocząć prowadzenie biznesu bez ogromnych wydatków na starcie.

Samochód można wziąć w leasing operacyjny lub finansowy. Pierwsza forma finansowania cieszy się dużą popularnością, ponieważ po zakończeniu umowy, można wykupić pojazd, ale nie trzeba tego robić. Jednak to nie jedyna zaleta, którą wyróżnia się wzięcie samochodu w leasing.

Co to jest leasing operacyjny?

Leasing operacyjny samochodu polega na przekazaniu auta przedsiębiorcy w zamian za comiesięczną opłatę. Pojazd nadal pozostaje własnością firmy leasingowej i po zakończeniu umowy może do niej wrócić. Jednak leasingobiorcy przysługuje prawo wykupienia pojazdu na własność. W takiej sytuacji należy zapłacić określoną w umowie wartość wykupu.

Jeśli masz samochód w leasingu, możesz wliczyć ratę, opłaty wstępne i inne wydatki związane z utrzymaniem auta w koszty uzyskania przychodu. Pozwala to nieco zaoszczędzić. Ponadto podatek VAT jest podzielony i regularnie doliczany do rat. Dzięki temu tuż po zawarciu umowy nie trzeba ponosić dużych kosztów.

Jakie są zalety leasingu operacyjnego samochodu?

Główną zaletą leasingu samochodowego jest minimum formalności. Aby wykupić usługę, nie trzeba przechodzić tak skomplikowanej procedury, jak np. podczas brania kredytu samochodowego. Wydawanie decyzji jest zautomatyzowane, co z pewnością docenisz, jeśli zależy Ci na czasie.

Wśród pozostałych zalet leasingu samochodowego znajdują się m.in. oszczędności. Umowa jest objęta niższym oprocentowaniem niż np. kredyt na zakup pojazdu. Dzięki temu płacisz mniej za możliwość użytkowania samochodu osobowego.

Leasing ma także tę zaletę, że podczas trwania umowy stopniowo spłacasz wartość pojazdu. Na koniec pozostaje wpłacić kwotę wykupu za samochód w leasingu. Zazwyczaj jest to 1% pierwotnej wartości samochodu. Dzięki temu nie wydajesz za dużo podczas zawierania umowy i możesz stworzyć nowoczesną flotę bez ponoszenia ogromnych kosztów na początku działalności.

Gdzie wziąć leasing samochodu?

Interesuje Cię leasing operacyjny? Oferty możesz szukać w firmach, które zajmują się outsourcingowymi modelami finansowania floty m.in. Carefleet. Tak znajdziesz leasing samochodu osobowego na atrakcyjnych warunkach, który wyróżnia się:

  • umową podpisywaną na maksymalnie 4 lata,
  • wysokością raty, która zmienia się wprost proporcjonalnie do stopnia eksploatacji pojazdu,
  • tym, że samochód w leasingu cały czas jest w ewidencji środków trwałych leasingodawcy.

Ponadto po zakończeniu umowy na operacyjny leasing można po prostu oddać auto i na podobnych zasadach wziąć inne auto w leasing - szybko i bez zbędnych formalności.

Wzięcie samochodu osobowego w leasing to atrakcyjna usługa, jeśli auto jest niezbędne do prowadzenia Twojej działalności. Po zawarciu umowy z leasingodawcą otrzymasz prawo do użytkowania nowego auta, które zrobi dobre wrażenie na niejednym kliencie!

Komentarze