Zawody

Zawody przyszłości na rynku pracy

Zawody przyszłościNowoczesne technologie (w ciągu ostatnich dziesięciu lat) bardzo zrewolucjonizowały rynek pracy. Niszowe i uznawane niegdyś bardziej za hobby niż pracę zajęcia, takie jak: influencer, twórca stron internetowych, czy specjalista do spraw social media, to dziś jedne z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych zawodów. Na co zwrócić uwagę wybierając kierunek kształcenia po szkole średniej lub decydując się na to, by się przekwalifikować po kilku, czy kilkunastu latach pracy? Czy warto kierować się wyłącznie obecnymi trendami na rynku pracy, czy może pasją? Sprawdź, jakie są zawody przyszłości i jakie kwalifikacje warto zdobyć.

Więcej…

 

Jakie cechy powinien mieć logopeda?

LogopedaSą takie zawody, w których posiadanie szczególnych predyspozycji jest naprawdę ważne. To właśnie od nich zależy to, czy w przyszłości praca będzie wykonywana z należytą starannością oraz czy zwyczajnie będą jej dobre efekty. Tak właśnie jest w przypadku profesji, jakim jest zawód logopedy. To wymagające działania, w których bardzo ważny jest kontakt zarówno z małym, jak i dorosłym pacjentem. Jakie predyspozycje do wykonywania zawodu powinien mieć przyszły logopeda? Na czym polega jego praca oraz gdzie jest najczęściej zatrudniony? Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się poniżej.

Więcej…

   

Opiekunka osób starszych - zakres obowiązków

Opiekunka osób starszychZakres obowiązków opiekuna osoby starszej jest dość szeroki i wymaga posiadania konkretnych umiejętności jak i odpowiednich cech charakteru. (Jako że opieką nad osobą starszą zajmują w się przeważającej części kobiety, w dalszej części tekstu używane będzie określenie "opiekunka").

Więcej…

 

Kierownik budowy - zakres obowiązków i odpowiedzialność

Kierownik budowyKierownik budowy to w dużym uogólnieniu osoba, która zarządza przebiegiem prac budowlanych. Musi zadbać o spełnienie poszczególnych przepisów i norm, aby budowa odbywała się z zgodnie z prawem budowlanym oraz zatwierdzonymi założeniami projektu. Za jego obecność na terenie realizacji prac odpowiada inwestor. Jakie obowiązki i odpowiedzialności ciążą na kierowniku budowy?

Więcej…

   

Jakie sprawy można załatwić u notariusza?

NotariuszNotariusz jest prawnikiem specjalizującym się w sporządzaniu aktów notarialnych oraz oferującym inne czynności prawne. Kiedy warto się do niego udać?

Więcej…

 

Kosztorysant budowlany - zawód z przyszłością

Kosztorysant budowlanyStosunkowo od niedawna, gdyż od 2002 r. zawód kosztorysanta budowlanego został wpisany do usystematyzowanej hierarchii zbioru zawodowej i specjalności na rynku pracy.

Więcej…