Wideodomofony IP do domów i biur - czym się charakteryzują?

Wideodomofony IP do domów i biurWideodomofony zapewniają bardzo wysoki stopień wygody otwierania drzwi lub bram wejściowych. Stosuje się je również w celu zwiększenia bezpieczeństwa biura lub posesji prywatnej. Ponadto nowoczesne wideodomofony IP mają wbudowanych wiele przydatnych funkcji dodatkowych.

Jak działają wideodomofony IP?

Wideodomofony można podzielić na dwa rodzaje – analogowe i cyfrowe. Różnica tkwi w sposobie transmisji danych. W standardowych urządzeniach analogowych do otwarcia drzwi potrzeba przesyłu impulsu elektrycznego od odbiornika do nadajnika (umieszczonego np. w zamku bramy wejściowej). Impuls dociera do wbudowanej cewki elektromagnetycznej i powoduje zwolnienie blokady w zamku, dzięki czemu drzwi mogą zostać otwarte. Bardzo podobnie działają nowsze wideodomofony IP, ale wykorzystują one sygnał cyfrowy, który jest wysyłany w oparciu o protokół internetowy (ang. Internet Protocol).

Współcześnie tworzone produkty, takie jak wideodomofony cyfrowe Nexwell, a także innych rekomendowanych marek światowych, mają mniej przewodów i więcej modułów kontrolnych. Oferują znacznie lepszą jakość dźwięku i obrazu względem alternatyw analogowych. Co więcej, dają możliwość sterowania pozostałymi urządzeniami elektronicznymi, np. inteligentnym oświetleniem. Sprawia to, że zastosowanie wideodomofonu IP jest znacznie szersze i odbiega od standardowej funkcji komunikacyjnej i zabezpieczeniowej.

Czym kierować się przy wyborze wideodomofonu?

Przedstawiane w tym miejscu urządzenia masowo implementowane są zarówno w domach na użytek prywatny, jak i w rozwiązaniach biurowych. Wybierając wideodomofon, warto sprawdzić parametry w zakresie jakości rejestrowanego obrazu. Wyższa rozdzielczość pozwoli na zobaczenie większej liczby detali.

Dobrze, jeżeli urządzenie zostało wyposażone w funkcje zabezpieczające je przed ingerencją osób trzecich. W tym zakresie na uwagę zasługują produkty ze wbudowanymi klawiaturami kodowymi oraz czytnikami kart RFID lub breloków zbliżeniowych. Ostatnia opcja wpływa również na wygodę użytkowania.

Komentarze