Programy prozdrowotne dla firm

Programy prozdrowotne dla firmEmployer branding z dnia na dzień zyskuje na znaczeniu, a wraz z nim poprawia się komfort wykonywania zawodowych obowiązków, szczególnie w korporacjach.

Pracodawcy chcą zapewnić swoim pracownikom najlepsze możliwe warunki pracy, by zyskać ich lojalność i zaangażowanie, a w konsekwencji – wysoką produktywność.  I w tym celu wykorzystują między innymi programy prozdrowotne dla firm.

Czym są programy prozdrowotne dla firm?

Programy prozdrowotne dla firm (inaczej programy wellness) to inicjatywa stanowiąca istotę corporate wellness, nowoczesnego sposobu zarządzania zasobami ludzkimi, kładącego nacisk na dbałość o dobre samopoczucie pracowników, ich zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a także satysfakcję z pracy. Najlepszym przykładem tak ukierunkowanych działań jest implementacja rozwiązań mających na celu poprawę biurowej ergonomii oraz szkolenie pracowników w zakresie ich prawidłowego wykorzystania. Poza tym programy prozdrowotne dla firm obejmują również warsztaty dietetyczne (promujące zdrowe odżywianie) i warsztaty antystresowe (uczące technik wzmacniania odporności psychicznej) oraz zdrowy catering, pakiety fitness i regularne wyjazdy integracyjne. Niektóre firmy decydują się także na wdrożenie udogodnień fizjoterapeutycznych w postaci okazjonalnych lub codziennych masaży biurowych wykonywanych w godzinach pracy – taka praktyka też wchodzi w zakres corporate wellness.

Takie programy prozdrowotne dla firm oferuje Wellbeingpolska.pl.

Dlaczego warto sięgnąć po programy wellness?

Corporate wellness to idea, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale szybko zdobyła popularność na całym świecie, ponieważ okazała się działać cuda. Firmy, które wdrożyły w swoich strukturach programy wellness, zgodnie przyznają, że stanowią one dla pracowników doskonałą motywację do pracy i dzięki temu sprzyjają ich efektywności, co nawet w krótkiej perspektywie przekłada się na lepszą wydajność firmy i znaczący wzrost jej zysków. Ale programy prozdrowotne dla firm przynoszą korzyści nie tylko pracodawcom. Pracownicy również doceniają taką formę gratyfikacji, ponieważ dzięki niej w widoczny sposób podnosi się ich komfort pracy i jakość życia.

Komentarze