Profesjonalny GPS dla fanów sportu na dwóch i czterech kółkach!

GPS w telefonieWłaściwie każdy, nawet najprostszy model współczesnego telefonu wyposażony jest w odbiornik GPS. Dzięki połączeniu z internetem i tak powszechnie stosowanymi programami jak na przykład Google Maps może służyć jako urządzenie do określania własnej pozycji lub w miarę precyzyjna nawigacja.

Istnieje także szereg prostych aplikacji oferujących różne pomiary i wyznaczanie trasy. Aplikacje takie służą jednak więcej dobrej zabawie niż precyzyjnym pomiarom, których oczekują osoby aktywnie uprawiające sporty. Działający w integracji z modułem resjetrator trasy daje po pierwsze o wiele więcej możliwości niż popularne "apki", po drugie gwarantuje bardzo precyzyjne pomiary. Dane z rejestratora trasy zapisywane są w wewnętrznej pamięci urządzenia co umożliwia późniejszą wnikliwą analizę trasy. Z tego typu urządzeń korzystają nie tylko amatorzy, ale kolarze, profesjonalni kierowcy rajdowi a nawet lotnicy.

Czy warto kupić rejestrator trasy?

Jeśli ktoś poważnie podchodzi do uprawiania sportu związanego w jakikolwiek sposób z pokonywaniem odległości, chce dokładnie utrwalić szczegóły trasy i zanotować swoje osiągi rejestrator trasy staje się urządzeniem niezbędnym. Alfatronik.com.pl to sklep dla wymagających klientów, oferuje cały szereg urządzeń związanych z lokalizacją osób i pojazdów, w tym profesjonalne rejestratory trasy. Rejestrator trasy jak na swoje możliwości techniczne nie jest urządzeniem bardzo drogim. Ceny wysokiej jakości rejestratora trasy w Alfatronik.com.pl zaczynają się już od około 400-500 złotych, a najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia kosztują do 2000 złotych.

Jak działa i jakie dane zapisuje rejestrator trasy?

Rejestrator trasy współpracuje z modułem GPS zainstalowanym na przykład w telefonie. Łącząc się przez Bluetooth zapisuje dane z częstotliwością nawet 5 do 10 razy na sekundę czego nie robią urządzenia typu nawigacja samochodowa. Rejestrator trasy precyzyjnie odnotowuje pozycję, prędkość a nawet wartość przeciążenia. Pomiary wykonywane są z dokładnością do 5 metrów a czas pracy urządzenia na baterii wynosi od 12 do 40 godzin. Rejestrator trasy wyposażone jest w dedykowane oprogramowanie do szczegółowej analizy zapisanych danych. Nowoczesny rejestrator trasy jest częściowo wodoszczelny a także odporny na czynniki zewnętrzne – zmiany temperatury, kurz. Jest niezbędnym urządzeniem dla osób uprawiających kolarstwo - zarówno wyścigi szosowe jak i kolarstwo górskie, wszelkiego rodzaju rajdy oraz wyścigi samochodowe, szybownictwo i lotnictwo sportowe.

Komentarze