Podstawowe różnice między MacBookami Pro, MacBookami Air i iPadami Pro

MacBook ProFirma Apple znana jest z produkcji innowacyjnych urządzeń, które przekraczają granice możliwości. Przy często niemal identycznej specyfikacji między seriami modeli, uporządkowaliśmy podstawowe różnice między MacBookami Pro, MacBookami Air i iPadami Pro.

MacBook Pro

Seria MacBook Pro została po raz pierwszy wprowadzona przez Apple w 2006 roku i jest uważana za model z wyższej półki, przeznaczony do najbardziej wymagających zadań. Te komputery są zbudowane z najlepszych i najnowszych z unikalnych technologii Apple. Apple oferuje najpotężniejszy sprzęt w swoich 15- i 16-calowych MacBookach Pro, a niedawno także w modelu 14-calowym, przeznaczonym do najbardziej wymagających zastosowań, takich jak animacja, edycja wideo, projektowanie graficzne i tworzenie aplikacji. Urządzenia te mają mocniejszy układ graficzny, więcej pamięci i większą pojemność, a także zazwyczaj więcej portów niż MacBook Air.

  • System operacyjny - MacBook Pro korzysta z systemu macOS

13-calowe MacBooki Pro są idealne dla konsumentów poszukujących mocniejszych, a jednocześnie mniejszych i lżejszych laptopów, które z łatwością poradzą sobie ze wszystkimi programami, stosowanymi w biznesie i edukacji, a także poradzą sobie z edycją wideo w jakości 4k.

Poza tym, Pro pozostaje najpotężniejszym komputerem ze względu na lepsze właściwości termiczne (wentylatory, które chłodzą maszynę, gdy procesor wykonuje ciężką pracę). Jeśli masz problem z wentylatorem, lub przegrzewaniem się swojego MacBook'a Pro, to  w naprawie usterki pomoże Ci Serwis Mac w Warszawie - https://flixapple.com/.

MacBook Air

Seria MacBook Air została po raz pierwszy wprowadzona przez Apple w 2008 roku i była wówczas znana jako najcieńszy laptop. MacBooki Air zawsze były znane z dłuższego czasu pracy na baterii. To popularny wybór dla profesjonalistów i studentów, którzy potrzebują cienkiego i lekkiego komputera, o ogólnej świetnej wydajności i niższej cenie niż MacBook Pro.

  • System operacyjny - MacBook Air korzysta z systemu macOS

Air jest nadal chętnie wybierany, dzięki temu, że w ostatnich latach firma Apple znacznie zwiększyła moc obliczeniową tej maszyny, zachowując jednocześnie jej smukłe kształty. MacBooki Air są dostępne w wersjach z ekranem o przekątnej 13 cali. Mniejszy, 11-calowy model został wycofany z produkcji w 2016 roku.

iPad i iPad Pro

Seria iPad stała się alternatywą/dodatkiem do laptopów zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Urządzenia te znane są ze swoich kompaktowych i lekkich konstrukcji, dzięki czemu są łatwe do przenoszenia, gdy jesteś w podróży. Mogą one również obsługiwać szeroką gamę aplikacji iOS, co daje większą elastyczność w korzystaniu z urządzenia. Graficy i studenci uważają, że możliwość szkicowania i robienia adnotacji za pomocą ołówka Apple jest bardzo przydatną funkcją, ułatwiającą im pracę.

  • System operacyjny - iPad Pro korzysta z systemu iPadOS (w przeciwieństwie do MacBooków, które działają pod kontrolą macOS)

iPad może zapewnić szerszy zakres opcji w zakresie rozrywki w porównaniu do komputerów Mac. Dostępnych jest również wiele dodatkowych akcesoriów, jak klawiatury itp.

Komentarze