O czym powinieneś pamiętać, tworząc rodzinny album ze zdjęciami?

Album ze zdjęciamiNie bez powodu mówi się, że najważniejsza jest rodzina. Prezenty wykonane własnoręcznie są tak samo wyjątkowe! Planujesz stworzyć rodzinny album? To się świetnie składa. Taka pamiątka pozwoli Ci zamknąć istotne wydarzenia oraz emocje w niewielkich fotografiach. Jak stworzyć rodzinny album? Jak wydrukować najwyższej jakości zdjęcia? Czytaj dalej!

Łączące Ciebie relacje warto uwiecznić nie tylko za pomocą smartfona lub aparatu fotograficznego. Zapewne kojarzysz stare, rodzinne albumy. Zamknięta jest w nich cała rodzinna magia, a ząb czasu, który delikatnie nadgryza fotografie, powoduje tylko, że doceniamy i szanujemy to, co było kiedyś. Jest to coś, czego dysk komputera lub pamięć telefonu nigdy nie uzyska. O czym jednak należy wiedzieć, tworząc tego rodzaju album? Przede wszystkim zadbaj o wygląd samej okładki. Ciekawa oprawa z pewnością będzie przyciągać uwagę! Równie istotne jest wydrukowanie wysokiej jakości zdjęć. Pamiętaj, że najważniejszy jest jednak wybór samych zdjęć. Wybierz więc tylko te chwile, które chcesz na pewno uwiecznić.

Jak wydrukować zdjęcia najwyższej jakości?

Nawet najpiękniejsze zdjęcia wypadną blado, jeśli źle skorygujesz ustawienia drukarki lub wybierzesz słabej jakości tusz bądź papier. Istotne jest wykorzystanie najwyższej jakości materiałów - a wiedz, że warto. Cała rodzina oraz znajomi z pewnością będą podziwiać efekt Twojej ciężkiej pracy! Dlatego pamiętaj o poniższych podpunktach:

  • dostosowanie rozmiaru druku - dobierz dobre ustawienia, tak, aby zdjęcia w żadnym miejscu nie zostały ucięte, bądź przeciwnie - wydrukowane zbyt małe,
  • wybranie papieru - jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, postaw na papier błyszczący lub matowy - jeśli nie lubisz odcisków palców. Są to trochę droższe opcje od tradycyjnego papieru, ale warto!
  • wybranie tuszu wysokiej jakości - dedykowane do Twojej drukarki oraz takie, jakie zaleca producent. Miej na uwadze, że tusz niskiej jakości może nie oddać tego, co widać rzeczywiście na fotografiach.

Jeśli spełniłeś powyższe wymagania, to na końcu zostało tylko ustawienie drukowania. Dostosuj właściwości sprzętu wedle swoich oczekiwań. Obeznanie w edycji zdjęć będzie dodatkowym atutem, ponieważ dzięki temu będziesz mógł zrobić podstawowy retusz lub usunąć wszelkie niedogodności, np. efekt "czerwonych oczu". Zrobione? No, to naciśnij "drukuj"!

Gdzie znajdziesz wydruk wysokiej jakości? Drukuj w ViperPrint: https://www.viperprint.pl/druk-cyfrowy.

Komentarze