Nowoczesne biuro rachunkowe - co to znaczy?

Nowoczesne biuro rachunkoweCoraz więcej usług przechodzi do świata online, dlatego nic dziwnego, że cyfryzacja stała się tematem szczególnie popularnym w księgowości. Zewnętrzne biuro rachunkowe, które przetwarza i udostępnia dane w sposób szybki i bezpieczny, a przy tym jest otwarte na wszelkiego rodzaju innowacje, znajdzie więcej klientów niż księgowy pracujący metodami tradycyjnymi i akceptujący wyłącznie faktury papierowe. Czym wyróżnia się nowoczesna księgowość i co możesz zyskać, współpracując z biurem rachunkowym, które nadąża za trendami?

Rozbudowana oferta

Nowoczesne biuro rachunkowe zatrudnia najwyższej klasy specjalistów, dzięki czemu klienci mogą korzystać z szerokiej gamy usług. W zespole często znajdują się księgowi, kadrowi, doradcy podatkowi, analitycy i dyrektorzy finansowi, którzy świadczą usługi z zakresu księgowości i finansów oraz kadr i płac. W ofercie nowoczesnego biura można też często znaleźć usługi dopasowane do aktualnych potrzeb przedsiębiorców, takie jak księgowość dla kierowców Uber, Bolt i Free Now, sprzedaż przez Amazon, księgowość dla e-commerce czy wirtualne biura.

Obsługa online

Czasy, kiedy z każdą fakturą trzeba było jechać do księgowej, bezpowrotnie mijają. Obecnie księgowi zajmują się obsługą klientów poprzez pocztę elektroniczną lub nowoczesne platformy. Ta druga opcja jest szczególnie ciekawa, gdyż zapewnia mnóstwo dodatkowych korzyści. Jednym z biur rachunkowych, które pracują w ten sposób, jest TaxCoach (Warszawa). Biuro rachunkowe w codziennej pracy wykorzystuje nowoczesne oprogramowanie COMARCH, które pozwala m.in. na bezpieczne odbieranie i przesyłanie e-faktur w formie szyfrowanych plików oraz całodobowy kontakt przez praktyczny komunikator. Firma umożliwia szybkie skanowanie dokumentów telefonem, korzystanie z darmowego programu do fakturowania i zdalne zarządzanie biznesem - z dowolnego miejsca na świecie.

Dedykowany opiekun

Czy zewnętrzne biuro rachunkowe jest w stanie zapewnić indywidualne podejście mimo dużej liczby klientów? To pytanie nasuwa się samo, zwłaszcza w przypadku biur księgowych z dużych miast, takich jak Warszawa. W trosce o dobro klienta wiele firm (w tym wspomniany TaxCoach) oferuje wsparcie dedykowanego opiekuna księgowego, którego przypisuje na początku nawiązania współpracy. Dzięki temu nie musisz kontaktować się z biurem obsługi klienta i czekać aż ktoś rozpatrzy twoje zgłoszenie. Zamiast tego dzwonisz lub piszesz do własnego opiekuna, z którym możesz kontaktować się kiedy tylko zechcesz.

Otwartość na rynki zagraniczne

Prowadzisz biznes w Polsce, lecz zamierzasz rozszerzyć działalność o rynki zagraniczne? Zadbaj o profesjonalną księgowość, by uniknąć komplikacji podatkowych. W tej sytuacji wybierz biuro rachunkowe, które oferuje wsparcie podczas rejestrowania firmy do VAT w krajach Unii Europejskiej. Taka firma zna przepisy obowiązujące w innych krajach, dzięki czemu umożliwia prowadzenie legalnej działalności i pozwala uniknąć błędów, które grożą karami finansowymi liczonymi w euro. Biuro rachunkowe otwarte na rynek zagraniczny współpracuje też z tłumaczami przysięgłymi i załatwia sprawy urzędowe na terenie UE w imieniu klienta, zapewniając pełne wsparcie od strony księgowej.

Doradztwo biznesowe

W związku z planowaną cyfryzacją księgowości i wprowadzeniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) rola księgowego w prowadzeniu biznesu zaczyna się zmieniać. Choć w 2022 roku wystawianie e-faktur będzie dobrowolne, rząd planuje, aby w 2023 roku KSeF stał się rozwiązaniem obowiązkowym. Praca księgowego nie będzie już polegała wyłącznie na dokumentowaniu przeszłych transakcji, lecz będzie związana z czynną analizą sytuacji przedsiębiorstwa. Nowoczesna księgowość powinna więc opierać się na doradztwie biznesowym i sugerować obszary w obrębie działalności, które wymagają optymalizacji. Te zmiany warto postrzegać jako szansę na rozwój firmy. Jeśli więc obecnie szukasz księgowego, który podąża za trendami i oferuje nowoczesne rozwiązania jeszcze zanim staną się one obowiązkowe dla każdego przedsiębiorcy, postaw na biuro rachunkowe, które spełnia wszystkie warunki nowoczesnego księgowego.

Komentarze