Najnowsze trendy w wyposażeniu sal konferencyjnych

Wyposażenie sal konferencyjnychSala konferencyjna to bardzo szerokie pojęcie. Może być to niewielki pokój spotkań, gdzie kilkanaście sposób prezentuje swoje projekty, może być to ogromne centrum, które może pomieścić kilka konferencji i kongresów równocześnie.

Na wyposażenie sal konferencyjnych również ma wpływ to, co się tam odbywa. Inne wymagania mają konferencje wymagające jak najlepszej prezentacji wizualnej, inne tłumaczenia na wiele języków, inne, gdzie odbywają się głosowania. Dlatego nowoczesna sala konferencyjna musi być przygotowana na wszystkie możliwości. Do lamusa odeszło skromne wyposażenie składające się z ekranu i podstawowego nagłośnienia. Dzisiejsze wyposażenie sal konferencyjnych korzysta z najnowszych zdobyczy techniki audiowizualnej i specjalistycznego oprogramowania umożliwiającego sterowanie skomplikowaną aparaturą z pozycji komputera lub nawet smartfona.

Jak zadbać o nowoczesne wyposażenie sali konferencyjnej?

Już na etapie projektu obiektu, gdzie będą odbywać się spotkania i konferencje powinna rozpocząć się współpraca z firmą, która zapewni kompleksowe wyposażenie. W ten sposób działa Avnext.pl, jeden z liderów branży. Specjaliści współpracują z architektami i wykonawcą obiektu. Firma ta dobiera odpowiednie wyposażenie zgodne z wymaganiami klienta, dostarcza jego elementy i dokonuje montażu. Kompleksowa świadczona usługa eliminuje konieczność samodzielnych zakupów i przypadkowego kompletowania urządzeń. Oprócz standardowych sal konferencyjnych avnext.pl ma w swoim portfolio specjalistyczne projekty - na przykład systemy aukcyjne czy system umożliwiający spotkanie i pracę podczas szczytu NATO w Polsce. Avnext.pl jest również wykonawcą systemów umożliwiających obrady na żywo łączące kilka obiektów na całym świecie. Firma zajmuje się serwisowanie gwarancyjnym i pogwarancyjnym sowich urządzeń, a także zapewnia ich modernizację i szkolenia dla użytkowników.

Jakie są elementy wyposażenia sal konferencyjnych?

Oprócz standardowych systemów nagłośnienia i ekranów wykorzystywane są najnowsze zdobycze techniki takie jak aparatura do wyświetlania hologramów, systemy rejestrujące automatycznie uczestników konferencji i systemy rezerwacyjne. Kolejna nowość to oprogramowanie zwane hot desk, która umożliwia natychmiastowe podjęcie pracy i współpracy z innymi uczestnikami konferencji na specjalnych stanowiskach. Do wyposażenia sal konferencyjnych należą również złożone systemy techniczne - wszelkiego rodzaju zamocowania i windy zmieniające elementy wyposażenia w zależności od potrzeb. Wyposażenie sal konferencyjnych montowane jest w biurowcach, hotelach, domach aukcyjnych a nawet w restauracjach.

Komentarze