Na czym polega SMS marketing?

SMS marketingMasowe wiadomości SMS można wykorzystać w biznesie do budowania relacji z klientami, sprzedaży i informowania o produktach, zmianach czy nowościach w firmie. Potencjał SMS marketingu jest ogromny, a my w tym artykule podpowiadamy, jak go wykorzystać, by budować silną pozycję marki!

SMS marketing - czym jest?

Komunikacja SMS zapoczątkowała istnienie marketingu mobilnego, stając się narzędziem wykorzystywanym przed firmy, marki i instytucje. Pozwala na dostarczanie wiadomości tekstowych do posiadaczy telefonów komórkowych, którzy uprzednio wyrazili na to zgodę. Jak sama nazwa wskazuje, zwykle jest wykorzystywany do działań marketingowych, m.in. przesyłania informacji handlowych, reklam, informacji o konkursach czy kodów rabatowych. To jednak nie wszystko - można też informować odbiorców o zmianach w godzinach działania firmy, organizowanych eventach, wizytach lekarskich, nowościach w ofercie i innych działaniach przedsiębiorstwa.

Jak działa SMS marketing?

Jeśli chcesz docierać do klientów za pomocą bezpośredniego i prostego narzędzia SMS-owego, nie musisz wysyłać wiadomości do każdego klienta ani nawet wprowadzać wielu numerów, by wysłać wiadomość zbiorczą. Można to uczynić za sprawą aplikacji udostępnionej przez operatora - przykładem renomowanego, chętnie wybieranego przez przedsiębiorstwa, jest SMS Center od firmy MobiteX. Oferuje on kanał SMS MT, będący niezawodnym, skutecznym i oszczędnym sposobem komunikacji, pozwalającym tworzyć spersonalizowane kampanie SMS, a także tworzenie autorskich aplikacji czy odbieranie SMS. Atutami takiego rozwiązania są:

  • zasięg w 160 krajach i ponad 800 sieciach,
  • autorskie oprogramowanie,
  • międzynarodowa łączność,
  • niezawodność,
  • pełne raportowanie.

Oprócz tego można liczyć na wsparcie techniczne specjalistów oraz łatwą integrację z użyciem interfejsu API.

Dla kogo SMS marketing?

SMS jako narzędzie marketingowe jest wykorzystywane przez firmy z praktycznie każdego sektora gospodarki. Bardzo często decydują się na nie przedsiębiorcy z branży handlowo-usługowej, ale też medycznej, finansowej, ubezpieczeniowej czy rozrywkowej. Z uwagi na trudną sytuację gastronomii i prężnie rozwijający się e-commerce, również firmy z tych branż coraz chętniej wykorzystują rozwiązania SMS marketingu. W zależności od rodzaju działalności czy potrzeb firmy mogą być wysyłane np. wiadomości przypominające o terminie wizyty lekarskiej, o spotkaniu, ofercie promocyjnej, statusie transakcji, przybyciu kuriera, wprowadzeniu nowych produktów do oferty, wyprzedaży czy pojawieniu się wolnego terminu w serwisie albo u fryzjera.

Podsumowując, SMS marketing to potężne narzędzie do budowania relacji z klientami. Ma przełożenie na uproszczenie mechanizmów komunikacyjnych - dzięki temu, że wiadomości mogą być spersonalizowane, zautomatyzowane i dostosowane do bieżących potrzeb, kampanie niosą szereg korzyści dla firmy, budując jej solidną pozycję na rynku.

Komentarze