Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu mieszkania w Gdańsku?

Ubezpieczenie mieszkania w GdańskuUbezpieczenie majątkowe ma na celu ochronę majątku klienta - w tym finansowe zrekompensowanie strat poniesionych przez ubezpieczonego. Wysokość wypłaconego odszkodowania zależy od rodzaju szkody oraz od sumy gwarancyjnej określonej w zawartej polisie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie domów i mieszkań jest jednym z najczęściej zawieranych ubezpieczeń majątkowych. Mieszkanie jest przeważnie jednym z najważniejszych składników naszego majątku.

Polisa ubezpieczeniowa jest zabezpieczeniem naszego budżetu przed niespodziewanymi, często znacznymi wydatkami, pojawiającymi się na skutek zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie, kradzież i inne. Ubezpieczenie mieszkania jest dobrowolne. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zaciągasz kredyt hipoteczny, bo wtedy banku zobowiązuje cię do ubezpieczenia mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Polisa mieszkaniowa chroni przed skutkami różnorodnych ryzyk takich jak: pożar, zalanie, awarie instalacji elektrycznej na skutek przepięcia lub uderzenia pioruna, huragan, gradobicie, kradzież i dewastacja. W podstawowym zakresie ubezpieczenie obejmuje elementy stałe takie jak mury, podłogi, sufity drzwi i okna. W wariancie rozszerzonym ochrona obejmuje też składniki ruchome majątku stanowiące wyposażenie mieszkania takie jak meble, sprzęt elektroniczny, sprzęt AGD i inne. Polisa mieszkaniowa może obejmować również ubezpieczenie garażu z wyjątkiem samochodu, który podlega pod ubezpieczenie komunikacyjne. Polisę mieszkaniową podstawową można rozszerzyć na przykład o dodatkowe OC od szkód wyrządzonych osobom trzecim, o przydatne w razie awarii tzw. Home Assistance i inne. Ofert towarzystw ubezpieczeniowych różnią się zakresem oferowanej ochrony i kosztami polisy. Warto poznać ofertę kilku towarzystw i wybrać najbardziej odpowiednią.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Na cenę polisy ma wpływ wiele czynników a przede wszystkim: wartość nieruchomości, lokalizacja, rodzaj zabudowy, kondygnacja, powierzchnia użytkowa mieszkania, zakres ochrony podstawowy czy rozszerzony, zabezpieczenia własne antywłamaniowe, zniżki za monitoring itd. Ważna jest też historia ubezpieczeniowa, czy z polisy były w przeszłości likwidowane szkody. Istotna jest lokalizacja geograficzna, wielkość miasta, położenie nieruchomości, bo najczęściej im bliżej centrum tym jest drożej. Wybierając polisę, należy zwrócić uwagę nie tylko na wysokość składki, ale również dodatki wliczone w cenę takie jak Assistance i inne cenne uzupełnienia zwiększające zakres ochrony.

Jak wybrać ubezpieczeniu mieszkania w Gdańsku?

Ceny nieruchomości w Gdańsku należą do grona najdroższych lokalizacji w skali całej Polski, bo istotna jest przede wszystkim bliskość morza podnosząca prestiż lokalizacji i dająca wymierne korzyści z położenia geograficznego. W wyborze optymalnej polisy mieszkaniowej w Gdańsku, z pewnością mogą pomóc doświadczeni doradcy z Multiagencji Eurofinance Oddział w Gdańsku. Przedstawią pełną ofertę z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponują polisę dającą najlepszą ochronę za niewygórowaną cenę.

Komentarze