Marketing internetowy: jak zdobyć zawód przyszłości poprzez szkolenia marketing internetowy?

Marketing online - szkoleniaMało jest dziedzin, które w ostatnich dwudziestu latach rozwinęły się na taką skalę, jak marketing internetowy. Dowiedz się czym jest marketing internetowy oraz jak zdobyć zawód w tej dziedzinie uczestnicząc w szkoleniach online marketingu i kursach e-marketingu.Marketing internetowy, e-marketing, digital marketing, online marketing…

Zanim przejdziemy do omówienia możliwości znalezienia zatrudnienia w marketingu internetowym warto powiedzieć czym jest marketing internetowy oraz czym zajmują się specjaliści ds. e-marketingu, digital marketingu czy też marketingu online.

Marketing internetowy to ogół czynności wspierających promocję, reklamę, sprzedaż i budowę marki poprzez sieć Internet. Istotną marketingu internetowego jest wykorzystanie Internetu i narzędzi online do zaspokajania potrzeb klientów i rynku. Pojęcie marketing internetowy ma wiele nazw, często zamiennie używa się nazw e-marketing, online marketing czy digital marketing.

Popularnymi działaniami wchodzącymi w zakres marketingu internetowego jest:

  • przygotowanie wysoko konwersyjnych stron internetowych, landing page’ów, newsletterów i maili, e-booków, podcastów i innych form obecności w Internecie,
  • prowadzenie kampanii reklamowych online, zarówno tych opierających się o wykorzystanie reklamy display (np. bannery graficzne, spoty video), reklamy w wyszukiwarkach internetowych (SEM), w mediach społecznościowych (SoMe), poprzez elektroniczne mailingi reklamowe itp.
  • pozycjonowanie stron internetowych (SEO) dzięki działaniom z zakresu link-building oraz content marketingowi (tzw. marketing treści obejmujący zagadnienia takie jak copywriting czy webwriting),
  • przygotowanie strategii obecności w mediach online, od zdefiniowania ich celu, poprzez wybór narzędzi i dróg dotarcia do grupy docelowej, aż po konkretne działania promocyjne, reklamowe itp.

Szkolenia marketing internetowy

E-marketing jest niezwykle popularny ze względu na szerokie możliwości reklamowe jakie daje sieć Internet. Niemalże w każdej branży czy dziedzinie możliwe jest skuteczne zastosowanie marketingu internetowego i narzędzi digital marketing do pozyskiwania klientów, budowania marki przedsiębiorstwa czy podtrzymywania relacji z konsumentami. Jest to też dziedzina niezwykle młoda, dlatego szkolenia marketing internetowy, kursy e-marketing czy też szkolenia digital marketing są tak popularne. Nie zawsze specjaliści ds. digital marketingu czy digital marketing manager’owie mogą bowiem uczyć się od starszych kolegów w miejscu zatrudnienia.

Jakie szkolenia i kursy z marketingu online cieszą się popularnością?

  • Kurs podstawy marketingu internetowego – pozwalający zapoznać się z najważniejszymi kwestiami w tej dziedzinie i niejako wystartować z pierwszymi działaniami promocyjnymi. Kurs ten szczególnie polecany jest dla osób, które dopiero myślą o podjęciu pracy w digital marketingu, gdyż pozwala poznać najważniejsze pojęcia, narzędzia i metody e-marketingu.
  • Kurs specjalista ds. marketingu online, kurs Digital Marketing Manager – to pozycje dla osób z doświadczeniem w prowadzeniu promocji przez Internet, które są zainteresowane podnoszeniem poziomu wiedzy i posiadanych umiejętności. W ich trakcie uczestnicy uczą się budować strategie obecności w Internecie.
  • Szkolenia marketing internetowy dla specjalistów w poszczególnych formach e-marketingu, np. kurs pozycjonowania stron WWW, kurs marketingu online w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok…), kurs pisania na potrzeby Internetu, czyli webriting i copywriting; szkolenie marketing internetowy w Google, a więc omawiający zasady prowadzenia działań promocyjnych w wyszukiwarce Google (SEM) oraz na YouTube (video marketing).
  • Szkolenia e-marketing dla MSP - to specjalne szkolenia z marketingu internetowego kierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą poznać podstawy marketingu internetowego, nauczyć się wyznaczać cele, współpracować i rozliczać agencje zewnętrzne zajmujące się działaniami z zakresu marketingu internetowego.

Gdzie szukać szkoleń z marketingu online, e-marketingu, digital marketingu?

Szkolenia digital marketing, kursy e-marketing i warsztaty poświęcone marketingowi internetowemu znajdziemy głównie w największych Polskich miastach. Prym w szkoleniach z marketingu online wiedzie Warszawa, ale wiele kursów i szkoleń e-marketing, a także konferencji, znajdziemy też w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie czy Szczecinie.

Mieszkając poza dużymi ośrodkami miejskimi nie jesteśmy na szczęście zdani na męczące podróże w celu wzięcia udziału w szkoleniu marketing online czy konferencji. Bardzo dużo szkoleń e-marketing jest dostępnych bowiem online, co w tej dziedzinie wydaje się oczywiste.

Bazę szkoleń z marketingu internetowego, kursów marketingu online oraz wszelkiego typu warsztatów i konferencji poświęconych digital marketingowi znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia-kursy/marketing-internetowy. Na stronie zgromadzono szkolenia i inne wydarzenia z digital marketingu organizowane przez kilkuset różnych organizatorów, od profesjonalnych firm szkoleniowych, po rozmaite stowarzyszenia czy organizatorów indywidualnych.

Szkolenia - marketing internetowy

Baza pozwala poznać terminy i miejsce planowanych wydarzeń, program szkoleń, sylwetki prelegentów i oczywiście ceny związane z uczestnictwem. Możemy również sprawdzić czy udział w danym kursie czy szkoleniu pozwala uzyskać certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności, co może być pomocne przy szukaniu pracy bądź ubieganiu się o awans.

Komentarze