Kurs online na testera oprogramowania - zacznij zarabiać w branży IT dzięki Future Collars

Kurs online na testera oprogramowaniaPraca w IT od zawsze była uznawana za jedną z lepiej płatnych, a wraz z rozwojem branży pojawiło się w niej wiele nowych stanowisk, w tym tych, które nie wymagają wiedzy z zakresu programowania. Jednym z takich zawodów jest tester oprogramowania, którego głównym zadaniem - jak sama nazwa wskazuje - dogłębne sprawdzenie wybranego programu czy aplikacji pod kątem błędów czy wrażenie z użytkowania (User Experience).

To stosunkowo prosta praca, jednak wymaga dużej skrupulatności i dokładności, a do tego konieczne jest opanowanie narzędzi służących do raportowania napotkanych błędów. Poznaj tajniki pracy jako tester oprogramowania z 8-tygodniowym kursem Future Collars.

120 godzin zajęć pod okiem doświadczonej mentorki - kurs Future Collars w krótkim czasie pozwoli Ci zostać młodszym testerem oprogramowania

Oprócz zaprojektowania czy wymyślenia, do czego będzie służyć dana aplikacja, ważnym etapem pracy nad oprogramowaniem są testy. Pozwalają one nie tylko na wychwycenie błędów, ale również ułatwiają doszlifowanie danego programu lub jego części pod kątem User Experience. Przycisk lub wskaźnik znajdujący się w nieodpowiednim miejscu czy błąd pojawiający się w trakcie próby uruchomienia danej funkcji – to tylko kilka problemów, na jakie może natknąć się końcowy użytkownik. By tego uniknąć, testerzy muszą dogłębnie sprawdzić dany program – niezależnie od tego, czy będzie to prosta aplikacja mobilna, czy też rozbudowana gra na komputery i konsole.

Testerzy oprogramowania nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania, jednak powinni oni umieć posługiwać się specjalistycznymi programami służącymi do raportowania różnego rodzaju mankamentów. Umiejętności z tej dziedziny zdobyć można zajęciach w ramach – tester oprogramowania kurs online (szczegóły znajdziesz na stronie: https://futurecollars.com/pl/tester-manualny-kurs-online/), którego autorem jest Future Collars. W trakcie 120 godzin kursanci poznają niezbędne narzędzia do pracy na stanowisku młodszego testera oprogramowania.

Na co można liczyć, decydując się na kurs online Future Collars?

Zajęcia w ramach kursu testera oprogramowania są przeprowadzane na żywo, ale jeśli ktoś danego dnia nie będzie mógł w nich wziąć udziału, to nic nie straci. Wszystkie lekcje są nagrywane i udostępniane kursantom razem z materiałami wykorzystywanymi na zajęciach. Zajęcia odbywają się w małych, liczących maksymalnie 12 osób grupach, a w pakiecie kursanci uzyskują dostęp do lekcji angielskiego dedykowanych pracownikom IT (DO IT with English powered by Eklektica).

Komentarze