Kabiny akustyczne do biura - dlaczego są idealne do biura typu open space?

Kabiny akustyczne do biuraForma pracy grupowej w przestrzeniach o formacie open space sprawdza się coraz bardziej i to nie tylko w zagranicznych realiach. W Polsce, coraz więcej firm o różnym profilu biznesowym także decyduje się na to rozwiązanie. Szczególnie powinno kierować się uwagę w ich stronę, gdy zależy nam na niemal płynnej współpracy pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz płynnym przepływie informacji.

Jak jednak poradzić sobie z dobiegającym zewsząd hałasem w takim pomieszczeniu? Całkiem zmyślnym rozwiązaniem są kabiny akustyczne, w których panuje całkowita cisza, istotna podczas prowadzenia rozmów telefonicznych lub konferencyjnych na urządzeniach sieciowych. Sprawdź, dlaczego i kiedy jeszcze warto zainwestować w kabiny akustyczne do biura.

Open space, dla kogo i kiedy się sprawdzi?

Choć mogłoby się wydawać, że w polskich realiach biznesowych królują przestrzenie biurowe jedno- lub maksymalnie dwuosobowe, to w praktyce okazuje się, że coraz częściej w nowocześnie zaaranżowanych biurowcach spotkamy sale typu open space.

To typ pomieszczeń, w których wyposażenie oraz wymiary sali umożliwiają pracę większego zespołu w tym samym czasie i w tych samych warunkach. Dzięki temu można nie tylko zachować płynność informacji, ale również angażować jednocześnie cały zespół w rozwój firmy i pracę nad określonymi klientami.

O zaletach pracy w przestrzeniach open space można pisać godzinami, a z aranżacji tego typu sali do pracy korzystają najwięksi wyjadacze biznesu. Nie zmienia to jednak faktu, że to wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie ma również swoje niezaprzeczalne minusy, a są nimi:

  • utrudnienie w całkowitym skupieniu się i pracy w ciszy,
  • brak warunków do pracy bezpośredniej z klientem: spotkania biznesowe i telekonferencje,
  • szumy informacyjne i chaos - praca w grupie zawsze będzie nosiła konsekwencje powstawania hałasu.

Trudność pracy w grupie polega na tym, że nie zawsze potrafimy skupić się w sali, gdzie odgłosy innych rozmów są na porządku dziennym. Do tego dochodzi także kwestia zorganizowania częściowych spotkań zespołu. Nie zawsze przecież wymaga się angażowania w konkretny projekt wszystkich przesiadujących w open space pracowników. Wówczas niemal konieczne jest zorganizowanie miejsca, w którym takie spotkania będą mogły przebiegać w normalnym trybie.

Kabiny akustyczne do biura - sprawdź, dlaczego warto!

W Twoim biurze pracujecie w open space i nie wiesz, jak zorganizować taką przestrzeń, by każdy mógł pracować niezależnie od innych? Koniecznie pomyśl nad montażem kabiny akustycznej do biura.

Będzie to rodzaj zupełnie wyciszonej przestrzeni, w której swobodnie przeprowadzisz rozmowę telefoniczną, konferencyjną lub po prostu burzę mózgu z częścią zespołu.

W kabinie akustycznej do biura możesz też spotykać się z klientami, którzy oczekują od Ciebie zaangażowania w ich projekty, jak również całkowitego oddania, przy omawianiu wyników pracy. Taka kabinę możesz zamówić w dedykowanym rozmiarze, umieścić w niej kanapę i pracować w niej niezależnie od tego, co dzieje się w open space. Sprawdź koniecznie to rozwiązanie.

Komentarze