Jak spieniężyć srebrne przedmioty?

Srebrna monetaCo przyjmuje skup srebra?

Srebro występuj pod wieloma postaciami. Chociaż nie jest to metal tak cenny jak złoto, srebrne przedmioty mogą posiadać znaczną wartość. Najcenniejsze są srebrne monety, najlepiej w stanie menniczym - to znaczy w specjalnym, nienaruszonym opakowaniu. Podobnie srebro w sztabach. Wszystkie te przedmioty powinny posiadać certyfikaty i próby probiercze. Mniejsze ceny uzyskamy w skupie srebra za sprzedaż srebrnej biżuterii - niezależnie od wartości artystycznej czy sentymentalnej będzie ona uznana za złom. Ze srebra wyrabiano dawniej również wiele przedmiotów codziennego użytku - sztućce, zastawę stołową, oprawki do okularów i wiele innych. Srebro to również popularny materiał z którego powstają statuetki, medale i plakiety okolicznościowe.

Jak działa skup srebra?

Profesjonalnie działający skup srebra nigdy nie wycenia srebra "na oko" bądź posługując się tylko wagą. Zwraca uwagę na próbę srebra i na tej podstawie formułuje ofertę dla klienta. Artar.eu to firma, która rzetelnie i godnie z przepisami polskiego prawa prowadzi obrót metalami szlachetnymi. Można to zarówno kupić jak i spieniężyć przedmioty ze złota, srebra, innych metali szlachetnych, a także brylanty. Składowe ceny oferowanej klientowi w artar.eu to bieżący kurs tego kruszcu na światowych giełdach, rodzaj i stan w przypadku monet i sztabek, bieżący kurs dolara amerykańskiego i prowizja handlowa. Jeżeli posiadamy srebrne przedmioty pozbawione wybitej próby lub z próbą startą i niewyraźną artar.eu dokona badania i określi próbę srebra bez naruszania struktury przedmiotu. Po określeniu wartości klient otrzyma niezobowiązującą ofertę. Wycena pomijając wybicie próby na życzenie klienta jest bezpłatna. Po zaakceptowaniu oferty zostaje zawarta umowa i wypłacona na miejscu gotówka. Artar.eu działa dyskretnie i dochowuje tajemnicy handlowej.

Czy srebro to dobra inwestycja?

Nie jest materiałem tak kosztownym i pożądanym jak złoto, ale wolne środki finansowe w dobie inflacji z pewnością można ulokować w srebrnych sztabach lub monetach inwestycyjnych. Kupowanie starych, srebrnych przedmiotów wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Okazjonalnie nabyte rodowe srebra mogą okazać się posrebrzanym metalem niż srebrem niższej próby niż zapewniał sprzedający. Dlatego w skupie srebra naiwnego nabywcę może czekać wielkie rozczarowanie. Dlatego poważnie planując inwestycję w srebro należy zwrócić się do oficjalnie działającej firmy posiadającej niezbędne zezwolenia i licencje takiej jak artar.eu.

Komentarze