Jak spać, aby być wypoczętym i efektywnym?

Wygodny materacSen jest jedną z podstawowych i najważniejszych potrzeb człowieka, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Przebieg nocnej regeneracji znacząco wpływa na pracę narządów wewnętrznych, mózgu i układu odpornościowego. Zdaniem specjalistów, czas trwania snu nie jest tak istotny, jak jego efektywność i jakość. Pojawienie się chronicznego zmęczenia i obniżonego samopoczucia jest momentem, w którym warto zastanowić się, jak poprawić jakość swojego nocnego wypoczynku.

Dobrej jakości materac - podstawa zdrowego snu!

Pierwszym czynnikiem, który w dużej mierze wpływa na pojawienie się uczucia wypoczęcia i gotowości do działania o poranku, jest właściwie dobrane podłoże do snu. Zadaniem materaca jest wspieranie naturalnej pozycji ciała w czasie trwania nocnej regeneracji, dzięki czemu najważniejsze narządy oraz mięśnie szkieletowe mają szansę poprawić swoje funkcjonowanie. Podłoże powinno wyróżniać się stabilną konstrukcją oraz doborem surowców, których właściwości pozytywnie wpływają na komfort snu oraz jego przebieg. Dobrej jakości materac w sklepie abcsnu.pl proponuje marka Hilding, której wyroby cieszą się najlepszymi opiniami wśród specjalistów oraz zadowolonych użytkowników.

Wygodny materac

Rodzaj i konstrukcja materaca - co warto wiedzieć?

Marka Hilding wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu materacy, których właściwości odpowiadają na najbardziej wymagające potrzeby klientów. To firma, która dzięki doświadczeniu tworzy najlepsze podłoża do snu o różnej budowie, twardości oraz wymiarze. W ofercie Hilding można znaleźć materace:

  • piankowe - zbudowane z nowoczesnych blatów pianek Visco lub FloFom, które dopasowują się do kształtu ciała użytkownika, jak na przykład materac Hilding Foxtrot,
  • sprężynowe - to modele, w których zostały zainstalowane nowoczesne systemy sprężyn MultiPocket lub Interactiv, które charakteryzują się zwiększoną sprężystością punktową, na przykład w modelu Hilding Electro,
  • hybrydowe - to specjalistyczne podłoże, które łączy zalety komponentów piankowych i sprężynowych. To rodzaj materaca, który sprawdzi się u osób z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi pleców lub mięśni. Szczególną popularnością cieszy się model Hilding Dance.

Twardość materaca - jak zwiększa efektywność snu?

Niskiej jakości materace, które posiadają niestabilną konstrukcję oraz nieokreśloną twardość przyczyniają się do powstawania chorób kręgosłupa. Twardość materaca to parametr, który pozwala oszacować stabilność podłoża po nacisku ciała na jego powierzchnię. Zbyt mocne uginanie się powierzchni materaca po ułożeniu ciała do snu powoduje narastanie napięcia w mięśniach, które nie mają warunków do jego usunięcia i regeneracji.

Twardość materaca oznaczana jest literą H z przypisaną cyfrą. Miękkie modele są odpowiednie dla dzieci oraz wyjątkowo lekkich kobiet, ze względu na niewielkie oddziaływanie ciała na powierzchnie podłoża. Materace twarde i średnio twarde sprawdzą się dla par oraz osób z większą masą ciała. Stabilna podpora dla kręgosłupa, dzięki właściwej twardości podłoża, pozwala na nocną regenerację w swobodnej pozycji, która nie wymaga dodatkowej pracy mięśni szkieletowych.

Na efektywność snu i nocnej regeneracji organizmu wpływa wiele czynników. Dobre wyciszenie umysłu przed snem oraz właściwa temperatura z sypialni z pewnością odgrywają dużą rolę, niemniej jednak - posiadanie dobrego materaca, a także wysokogatunkowych akcesoriów do snu, jak kołdry i poduszki przyczynia się do znacznej poprawy higieny snu.

Komentarze

Alex
Materac to podstawa, oczywiście że musi być wysokiej jakości i należy go zmieniać co kilka lat. Dobrze sprawdzają się piankowe. Też taki posiadam, a korzystałam ze strony https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe