Inwestowanie w kryptowaluty - jakich zasad przestrzegać, aby było to bezpieczne?

Inwestowanie w kryptowalutyPoszukiwanie przez inwestorów nowych narzędzi do pomnażania kapitału i ochrony oszczędności sprawiło, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się inwestowanie w kryptowaluty. W dzisiejszym tekście wspominamy o najważniejszych aspektach związanych z bezpieczeństwem inwestowania w kryptowaluty.

 

Jakie tematy poruszymy?

 • Rozsądne podejście do zwiększania kapitału na giełdzie kryptowalutowej.
 • Zagadnienie dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.
 • Ostrożne podejście do inwestowania w nowe kryptowaluty.
 • Zalety jednej z polskich giełd kryptowalut, na którą warto zwrócić szczególną uwagę.

Wysokie stopy zwrotu w perspektywie danych historycznych bitcoina czy ethereum sprawiają, że inwestowanie w kryptowaluty zyskuje na popularności. Inwestorzy coraz chętniej korzystają nie tylko z zagranicznych, lecz również polskich giełd kryptowalut. Platformy wzbudzają zaufanie dzięki rozwojowi i stopniowemu wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, komfortu obsługi czy wsparcia użytkowników.

Poza wysokim zwrotem z inwestycji to właśnie bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem inwestowania na giełdzie kryptowalut. Warto pamiętać, iż odnosi się ono zarówno do kwestii związanych z zaufaniem do platformy, jak i realnymi zabezpieczeniami środków inwestorów przed atakami cybernetycznymi. Istotna jest również wiedza inwestora oraz rozsądne podejście do lokowania kapitału - również dywersyfikacja portfela inwestycyjnego.

W kolejnych akapitach szczegółowo omówimy zagadnienia związane z bezpieczeństwem inwestowania w kryptoaktywana giełdzie.

Inwestowanie w kryptowaluty

Warto stopniowo zwiększać kapitał inwestowany w kryptowaluty

Przede wszystkim, rozsądnie jest stopniowo zwiększać kapitał inwestowany w kryptowaluty. Osoby początkujące, dysponujące jednocześnie sporymi oszczędnościami, często nieświadomie podejmują bardzo ryzykowne decyzje inwestycyjne. Do takich posunięć z pewnością należy inwestowanie większości, a niejednokrotnie nawet całego kapitału w kryptowaluty. Zdecydowanie nie jest to bezpieczna opcja, niezależnie od sytuacji rynkowej.

Perspektywy wzrostowego trendu bitcoina, ethereum czy innych kryptowalut mogą kusić początkujących inwestorów. Nie należy jednak ulegać złudzeniom, że trend wzrostowy utrzymywać się może przez kolejne tygodnie. Do inwestycji należy podchodzić ostrożnie, jednocześnie zwiększając wiedzę na temat rynku krypto. Przydatna będzie nauka analizy technicznej i fundamentalnej oraz czerpanie informacji z różnych źródeł.

Jak ważna jest dywersyfikacja?

Już na początku dzisiejszego artykułu wspominaliśmy, jak ważna jest dywersyfikacja w obliczu wahań kursów poszczególnych walut cyfrowych. Dobrą praktyką jest dywersyfikowanie swojego kryptowalutowego portfela inwestycyjnego, czyli kupno różnych kryptowalut - np. bitcoina i ethereum oraz tych mniej popularnych o atrakcyjnej perspektywie wzrostu. W ten sposób skuteczniej uchronić można kapitał przed skutkami ewentualnych spadków na giełdzie.

Kolejnym aspektem dywersyfikacji portfela inwestycyjnego jest inwestowanie w tradycyjne aktywa oraz dobra materialne, które nie są bezpośrednio związane z kryptowalutami. Jeżeli nasz kapitał inwestycyjny jest większy, to warto rozważyć zakup poniższych aktywów:

 • jednostki udziału w funduszach inwestycyjnych stabilnego wzrostu,
 • akcje giełdowe spółek notowanych na GPW, NewConnect czy zagranicznych giełdach,
 • metale szlachetne oraz nieruchomości,
 • unikatowe dobra luksusowe - drogie monety, wino, zegarki czy biżuteria,
 • obligacje skarbu państwa.

Nie zapominajmy również o przeznaczeniu stosownej części budżetu inwestycyjnego na inwestowanie we własną edukację. Zgłębianie wiedzy na temat inwestycji w różne aktywa pozwoli nam na podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych.

Inwestowanie w kryptowaluty

Dlaczego z ostrożnością należy podchodzić do nowych kryptowalut?

Wspomnieliśmy już wcześniej, że nowinki na rynku kryptowalutowym nie zawsze stanowią warte uwagi dobra inwestycyjne. Wręcz przeciwnie - często potrzeba czasu, żeby można było ocenić bezpieczeństwo i atrakcyjność danego tokena. Dlaczego ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do nowych kryptowalut?

 • Nowe kryptoaktywa często odnotowują ogromne wzrosty na samym początku, ale po pewnym czasie zaczynają się nieodwracalne spadki,
 • Utrzymujący się trend spadkowy to nie tylko ryzyko utraty większości zainwestowanych środków, lecz również upadku całej kryptowaluty,
 • Dobrym przykładem "ku przestrodze" jest kryptowaluta Luna, która nie miała solidnych fundamentów, lecz pozytywna narracja zachęciła inwestorów do zakupu,
 • Efektem upadku waluty cyfrowej Luna był spadek zaufania odczuwalny w całej branży kryptowalutowej. Nawet kurs bitcoina spadł do poziomu poniżej 30 000 USD,
 • Oczywiście dysponując dużym kapitałem, można zainwestować w nowe, nieznane kryptowaluty, jednak również wtedy udział portfela powinien być niewielki.

W akapicie "jak ważna jest dywersyfikacja?" wspomnieliśmy, że warto przeznaczyć część środków na edukację finansową i inwestycyjną. Z pewnością nabyta wiedza pomoże nam również w lepszej ocenie szansy i ryzyka związanego z inwestowaniem w nowości na rynku kryptowalutowym.

Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut

Wiesz już, że bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty wymaga rozsądnego podejścia do lokowania kapitału, dywersyfikacji portfela oraz ciągłej edukacji. Niezwykle istotny jest także wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut do inwestycji. Jakie możliwości oferuje polska giełda kryptowalut Kanga Exchange? Co zyskują użytkownicy platformy?

 • Szeroki wybór kryptowalut z całego świata.
 • Dostęp do bezpiecznego i zaufanego serwisu giełdowego.
 • Różnorodne narzędzia ułatwiające korzystanie z kryptowalut (np. karta płatnicza Kanga, stacjonarne partnerskie kantory kryptowalutowe, SWAP - szybka wymiana).
 • Opcję zakupu stablecoinów, których kurs jest związany z walutami fiducjarnymi - oUSD (omega dolar), oEUR (omega euro), oPLN (omega złotówka), oGBP (omega funt).
 • Szybkie i bezpieczne transakcje.
 • Możliwość kontaktu z obsługą klienta w wielu kanałach, takich jak poczta email oraz telefonicznie.

Rozważając wybór giełdy kryptowalutowej, warto również zwrócić uwagę na oferowane przez nią możliwości generowania dochodu pasywnego. Jeżeli szukasz platformy umożliwiającej zarabianie poprzez stake’owanie kryptowalut (PoS) oraz program afiliacyjny, to giełda kryptowalut Kanga Exchange zaskoczy Cię swoimi możliwościami. Załóż bezpłatne konto i zainwestuj swój kapitał już dziś!

Komentarze