Indywidualny pakiet medyczny - jak chronić swoje zdrowie jako freelancer?

Indywidualny pakiet medycznyPraca jako tak zwany "wolny strzelec" posiada sporo różnego rodzaju zalet. Jedną z tych najważniejszych jest elastyczny czas jej wykonywania. Niestety, freelancerzy nie mogą liczyć na ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Dlatego też, coraz więcej osób wykonujących wolny zawód, decyduje się na skorzystanie z prywatnego, indywidualnego pakietu medycznego. Zanim jednak postawimy na takie rozwiązanie, warto byłoby dowiedzieć się, jakie są jego największe korzyści.

Dlaczego freelancer powinien zdecydować się na indywidualny pakiet medyczny?

Jak już zaznaczono wyżej, freelancerzy raczej nie mogą liczyć na ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ, chyba że zdecydują się je dodatkowo opłacić. Takie rozwiązanie nie cieszy się jednak zbyt dużym zainteresowaniem, bo jest uważane za niezbyt korzystne. Jeżeli jednak pracujemy jako tak zwani wolni strzelcy, musimy mieć zabezpieczoną opiekę medyczną w razie gdyby coś nam się stało. Wydaje się zatem, że najlepiej będzie postawić właśnie na indywidualny pakiet medyczny. Dzięki temu, będziemy mogli poczuć się komfortowo pod względem psychicznym. Nie będziemy bowiem musieli martwić się o to, że gdy coś nam się stanie, nie znajdziemy oczekiwanej pomocy bądź będziemy musieli za jej udzielenie słono zapłacić.

Zalety indywidualnego pakietu medycznego dla freelancerów

Indywidualny pakiet medyczny dla freelancerów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zabezpiecza bowiem nasze zdrowie, dając możliwość wykonywania badań diagnostycznych oraz profilaktycznych. Co ważne, w ramach pakietu medycznego freelancer ma możliwość odbywania konsultacji z lekarzami różnych specjalności. W zależności od konkretnego pakietu i od tego, co wchodzi w jego zakres, będziemy mogli także kontaktować się z pielęgniarką czy położną. Pomoc tej drugiej przyda się przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej spodziewającym się narodzin potomstwa. Niekiedy w ramach pakietu można także skorzystać z konsultacji psychologicznych.

Jak wybrać indywidualny pakiet medyczny?

Wybór indywidualnego pakietu dla freelancerów powinien być jednak jak najstaranniej przemyślany. Nie każdy pakiet jest bowiem taki sam. Poza tym, dostępne są zarówno pakiety podstawowe, jak i pakiety rozszerzone. Niektórzy mogą przecież wymagać szerszej pomocy medycznej niż inni. Jeżeli borykamy się z kilkoma schorzeniami o charakterystycznym przewlekłym, najprawdopodobniej będziemy zainteresowani pakietem rozszerzonym o możliwość korzystania z opieki kilku różnych specjalistów. Jeśli jednak nie doświadczamy jakichś większych problemów ze zdrowiem, być może wystarczający dla naszych potrzeb będzie pakiet podstawowy. Koniecznie jednak dowiedzmy się, co dokładnie wchodzi w jego zakres. Pamiętajmy także o tym, aby zapoznać się z katalogiem badań, które przysługują nam w ramach danego pakietu. Mowa tu nie tylko badaniach obrazowych, ale i laboratoryjnych. Dla zdecydowanej większości freelancerów istotna będzie cena pakietu medycznego. Im atrakcyjniejsza będzie, tym oczywiście lepiej. Przede wszystkim jednak, musimy zwracać uwagę na to, czy dany pakiet medyczny faktycznie nas interesuje.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://mediccentre.pl/pakiet-indywidualny.

Komentarze