Gdzie znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjnyPolacy zaciągają coraz więcej kredytów, ale wynika to z co najmniej kilku czynników. Polskie społeczeństwo się wzbogaca, więc zobowiązania kredytowe nie są brane w obliczu problemów finansowych, by móc ratować własny portfel. Współpraca z bankami jest raczej efektem wzrastających potrzeb i coraz większych wymagań naszych rodaków.

Co więcej, liczy się też fakt, iż jesteśmy w pełni wypłacalni, dlatego same banki chętnie udzielają nam finansowego wsparcia, a oferty kredytowe są znacznie korzystniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Pamiętajmy jednak, że łatwy dostęp do dodatkowych środków może przyczynić się też do tzw. spirali zadłużenia.

Jedną z opcji, by wyjść z długów i móc zachować płynność finansową, jest kredyt konsolidacyjny, którego oferty porównasz na Totalmoney.pl. Sprawdź, czym jest to wyjątkowe zobowiązanie oferowane przez banki.

Kredyt konsolidacyjny - co to jest?

Nie ma wątpliwości, że kredyt konsolidacyjny to wyjątkowy produkt banków. Jego istotą wcale nie jest dostarczanie środków finansowych, ale oddłużanie kredytobiorcy. Chodzi o połączenie już posiadanych zobowiązań kredytowych. Dzięki temu klient banku uzyskuje tylko jeden, połączony kredyt i to na znacznie lepszych warunkach. Konsolidacji mogą ulegać wszystkie kredyty zaciągane w instytucjach bankowych. Nowy bank spłaca je i ustanawia jedno zobowiązanie, dzięki czemu klient uzyskuje cały szereg korzyści.

Chodzi nie tylko o spłatę jednej raty w jednym, wyznaczonym terminie. Połączony kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się znacznie lepszymi warunkami. Weźmy pod uwagę, że zobowiązania brane jeszcze kilka lat temu, nie były tak opłacalne jak aktualne oferty. Kredyt konsolidacyjny wykazuje najczęściej znacznie niższe oprocentowanie.

Cechą charakterystyczną, jaka jest typowa dla takich zobowiązań, jest wydłużenie okresu współpracy z nowym bankiem. Dzięki temu zmniejszeniu ulega wysokość comiesięcznej raty. To z kolei sprawia, że kredytobiorca lepiej zarządza własnym budżetem i staje się wypłacalny. To dlatego kredyty konsolidacyjne uznawane są za doskonałe produkty oddłużeniowe.

Ponieważ comiesięczna rata ulega znacznemu obniżeniu, kredytobiorca poprawia własną zdolność kredytową. To powoduje, że może nawet zaciągnąć dodatkowy kredyt i uzyskać dodatkowe środki, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Należy także wspomnieć o komforcie współpracy już z tylko jednym bankiem i konieczności pilnowania tylko jednej raty.

Kredyt konsolidacyjny - oszczędności finansowe

Chociaż takie zobowiązania wykazują multum zalet, to nie da się ukryć, że najważniejsza jest opłacalność finansowa. Kredytobiorca, który decyduje się na konsolidację zaciągniętych wcześniej zobowiązań, może generować naprawdę spore oszczędności. Najczęściej oferowany jest tani kredyt konsolidacyjny, na preferencyjnych warunkach. Już sam fakt udzielania konsolidacji na aktualnych warunkach bankowych sprawia, że zasady współpracy pod względem finansowym stają się znacznie bardziej opłacalne. Kredyty brane jeszcze kilka lat temu były o wiele wyżej oprocentowane.

Kredyt konsolidacyjny - jak zaciągnąć?

Sam proces oddłużania w ramach połączenia dotychczasowych zobowiązań kredytowych nie jest trudny. Tak naprawdę przeprowadza go bank, który konsoliduje wskazane kredyty. Zadaniem kredytobiorcy jest jedynie wypełnienie wniosku o kredyt konsolidacyjny. W nim należy wskazać kredyty, które mają ulec połączeniu. Warto podkreślić, że konsolidować można różne zobowiązania wobec banków, te brane w jednej instytucji, jak i kilku względem siebie konkurencyjnych. Konsolidacji mogą ulegać kredyty gotówkowe, celowe, w tym kredyt na samochód czy kredyt hipoteczny, ale też limity na kartach kredytowych czy kredyty odnawialne. Konsolidacji wraz ze zobowiązaniami bankowymi nie mogą zaś podlegać produkty pozabankowe, takie jak chwilówki.

Kredytobiorca wskazuje wybrane zobowiązania kredytowe, jakie mają ulec połączeniu. To nowy bank spłaca je i ustala jeden, połączony już kredyt na dużo lepszych warunkach. O czym trzeba pamiętać? Że nowy bank zweryfikuje zdolność kredytową potencjalnego klienta. Jeśli ten ma słabą historię kredytową, posiada zadłużenie albo zarabia zbyt mało, niestety kredyt konsolidacyjny nie jest dla niego. Chociaż jest to produkt oddłużeniowy, to kredytobiorca musi być w pełni wiarygodny i wypłacalny.

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kredytobiorcy. Trzeba mieć na uwadze, że nie ma dwóch identycznych kredytów, warunki takich zobowiązań zawsze ustalane są przy uwzględnieniu potrzeb czy możliwości spłaty tego produktu. Aby znaleźć te najtańsze kredyty konsolidacyjne, zawsze warto skorzystać z rankingów kredytowych. To one porównują co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert. Wskazują zalety finansowe, opłacalność, ale też atrakcyjność pod względem komfortu współpracy z nowym bankiem. Warunki kredytowe mogą też różnić się, patrząc na weryfikację klienta czy sposób składania wniosku. Dzisiaj coraz chętniej bierzemy kredyty przez internet. Takie warianty uwzględnia dobry ranking, by móc podjąć decyzję o współpracy z najlepszym bankiem.

Komentarze