Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Mieszkanie w WarszawieWarszawa jest jednym z najdynamiczniejszych rynków mieszkaniowych. Ogromne tempo rozwoju powoduje, że jak grzyby po deszczu powstają nowe inwestycje i osiedla, a oferta mieszkaniowa niemal pęka w szwach. Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie, żeby nie żałować? Poznaj najpopularniejsze adresy w Warszawie!

Ceny mieszkań w stolicy biją rekordy

Epidemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na ceny mieszkań zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Ceny za metr kwadratowy w stolicy biją rekordy i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja ta ulegnie zmianie. Oczywiście najwięcej przyjdzie nam zapłacić za lokal w centrum, a najmniej na obrzeżach miasta. Choć i tam możemy spotkać się z prestiżowymi inwestycjami znacząco przekraczającymi średnie ceny transakcyjne.

Od dawien dawna na rynku mieszkaniowym pewną granicę wyznacza linia Wisły. Lewobrzeżna Warszawa cieszy się większą popularnością oraz nieco wyższymi cenami nieruchomości względem Warszawy prawobrzeżnej. Obecnie jednak różnica ta powoli się zaciera.

Warszawa z mniejszym budżetem

Jeżeli zależy Ci na mieszkaniu o mniejszym budżecie, powinieneś rozejrzeć się za nieruchomościami zlokalizowanymi w nieco dalej ulokowanych dzielnicach. Przykładem mogą być popularne dzielnice północno-wschodniej Warszawy oraz miejscowości satelickie: Jabłonna, Ząbki oraz Marki.

Nieco więcej, jednak wciąż niewiele, jak na warszawskie standardy, przyjdzie Ci zapłacić za mieszkanie w Ursusie, Targówku oraz w dzielnicy Włochy.

Gdzie się osiedlić, dysponując nieco większym budżetem?

Jeżeli chcesz wydać na zakup mieszkania pokaźniejszą sumę, zdecydowanie powinieneś rozejrzeć się na nieco bardziej prestiżowymi lokalizacjami, które oferują doskonałe skomunikowanie i bezpośrednią bliskość centrum.

Takimi dzielnicami są m.in. Białołęka oraz Wawer. Poza tym dzielnice te są stosunkowo spore i zapewniają ogromne możliwości rozwoju. Na atrakcyjność tych lokalizacji wpływają również planowane w budowie stacje metra oraz duża ilość terenów zielonych.

Nieco droższymi adresami, jednak wpasowującymi się w średnie warszawskie standardy, są Wola, Żoliborz oraz Mokotów. Ceny za metr kwadratowy w tych lokalizacjach oscylują powyżej 10 tys. zł/mkw. Wszystkie te dzielnice graniczą ze Śródmieściem, dzięki czemu zapewniają doskonałe skomunikowanie oraz łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych udogodnień - szkół, przedszkoli, centrów handlowych, parków i wielu innych atrakcji stolicy.

Jeżeli szukasz sprawdzonych nieruchomości w najbardziej pożądanych dzielnicach w Warszawie, koniecznie sprawdź ofertę dewelopera Dantex. Pełną ofertę mieszkań znajdziesz pod adresem: https://www.dantex.pl.

Najdroższe lokalizacje

Wśród najdroższych lokalizacji - zaraz za warszawskim Śródmieściem - zaliczyć należy Wilanów, a także podwarszawskie miejscowości - Konstancin oraz Podkowę Leśną. W lokalizacjach tych ceny za metr kwadratowy są najprawdopodobniej najwyższe spośród cen w całej Polsce.

Komentarze