Gdzie i jak znaleźć dobrego programistę?

Dobry programistaZnalezienie dobrego programisty z punktu widzenia wymogów Twojego zlecenia może nie być proste. Natomiast obecnie istnieją rozwiązania, które znacząco usprawniają cały proces. Pozwolą szybko znaleźć freelancera, który napisze dla Ciebie kod.

Kim jest dobry programista?

Zaczniemy od odpowiedzi na tak postawione pytanie. Dobry programista dla Ciebie, to osoba, która wykona postawione przed nim zadanie. Niezależnie od tego czy jest to prosta funkcjonalność dodana do działającego już sklepu internetowego czy aplikacja mobilna.

Skupiamy się tutaj przede wszystkim na programistach freelancerach. Oczywiście możesz zdecydować się na firmę, która wykona dane zlecenie. Natomiast to pierwsze rozwiązanie ma więcej zalet. Szczególnie w przypadku programowania aplikacji webowych i mobilnych.

Korzyści z wyboru programisty freelancera:

  • dużo niższy koszt niż w przypadku zatrudnienia firmy,
  • precyzyjne ustalenie warunków współpracy,
  • niewielki koszt utrzymania (freelancer pracuje na swoim sprzęcie i poza Twoją firmą),
  • możliwość postawienia na kilku pracowników zdalnych i wyboru najlepszego z nich.

Pojęcie dobrego programisty można rozumieć w dużo bardziej ogólny sposób. Jego umiejętności i wykonane dotychczas projekty.

Jak sprawdzić programistę?

Istnieje kilka kwestii, które koniecznie trzeba sprawdzić. Przeglądając bazy freelancerów - programistów skup się przede wszystkim na umiejętnościach i portfolio. W obu przypadkach będziesz oczywiście patrzył pod kątem wymagań swojego projektu.

Dobry programista to osoba, która przede wszystkim zna więcej niż jeden język. Do najbardziej popularnych obecnie zalicza się między innymi Pythona, Javę, PHP i Java Script. Ich znajomość pozwala na wykonanie aplikacji webowych, mobilnych czy projektów z zakresu Machine Learning.

Najważniejsze cechy dobrych programistów:

  • umiejętności analityczne,
  • znajomość wzorców z zakresu projektowania,
  • znajomość frameworków i CMS-ów,
  • doświadczenie,
  • język angielski w stopniu umożliwiających czytanie dokumentacji,
  • szybkie rozwiązanie problemów.

Często w kontekście pracy programistów - również freelancerów pojawia się wymóg umiejętności współpracy z zespołem projektowym.

Portfolio najlepiej sprawdzić z kimś, kto będzie Ci w stanie powiedzieć, czy dany pracownik zdalny będzie w stanie wykonać dane zlecenie. Kluczowe w znalezieniu dobrego programisty będzie rozmowa z nim. Daje Ci to możliwość zrozumienia w jaki sposób wykonuje swoją pracę. A także czym się przy tym kieruje.

Gdzie szukać freelancerów - programistów?

To jedna z tych branż, które najszybciej przeszły na zdalną formę pracy. Dzięki temu istnieje wiele baz freelancerów, którzy świadczą usługi związane z programowaniem. Najpopularniejsze portale dają możliwość wyboru pomiędzy tysiącami osób, które mogą dla Ciebie wykonać zlecenie.

Możesz też szukać wśród znajomych lub "z polecenia". Jest to rozwiązanie. Natomiast może się okazać, że współpraca będzie daleka od owocnej i przebiegającej bez problemów.

Dlaczego warto szukać programistów na Freelancehunt?

To jeden z największych i najstarszych portali dla freelancerów. Znajdziesz na nim specjalistów z wielu dziedzin związanych z IT pod linkiem https://freelancehunt.com/pl/freelancers. Freelancehunt daje Ci możliwość szczegółowego określenia wymogów. To pozwala znacząco skrócić czas, jak będziesz musiał poświęcić na wybór programisty dla Twojego projektu.

Baza freelancerów obejmuje osoby o bardzo różnym poziomie doświadczenia. To z kolei pozwala znaleźć niedrogiego programisty. Do niewielkiego zlecenia nie chcesz raczej zatrudnić specjalisty z dziesięcioletnim stażem z wysokimi wymaganiami finansowymi.

Jedną z najważniejszych zalet Freelancehunt jest bezpieczeństwo. W ramach zlecenia wykorzystuje się serwis Sejf. To w nim są deponowane pieniądze. Ty jako zleceniodawca masz pewność, że dopiero w momencie akceptacji przez Ciebie wykonanego projektu, zostaną one wypłacone. Freelancer z kolei - że na pewno dostanie zapłatę za swoją pracę.

Więcej na temat zalet korzystania z bazy pracowników zdalnych Freelancehunt przeczytasz na głównej stronie portalu.

Komentarze