Faktoring online - dlaczego warto wybrać taką formę finansowania?

Faktoring onlineFaktoring online to jedna z najnowocześniejszych, a jednocześnie najbardziej cenionych form finansowania przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, że obecnie staje się on jedną z najpopularniejszych usług finansowych, szczególnie wśród przedsiębiorców, którzy cenią sobie naprawdę dobre rozwiązania. Od pewnego czasu Ty również rozważasz skorzystanie z usług firmy faktoringowej? Sprawdź, dlaczego warto wybrać taką formę finansowania przedsiębiorstwa!

Na czym polega faktoring?

Faktoring jest usługą bardzo prostą, a jednocześnie niezwykle skuteczną i efektywną. Mechanizm działania nie jest skomplikowany - najłatwiej wyjaśnić go na przykładzie. Kiedy firma A wykonuje daną usługę, na przykład budowlaną, po jej zakończeniu wystawia fakturę firmie B. Może to być faktura z odroczonym terminem płatności. Taki sposób rozliczeń jest bardzo popularny, na przykład w branży budowlanej czy transportowej. Niestety, faktury z długim terminem płatności mogą okazać się problematyczne, szczególnie jeśli firma A wystawia głównie takie dokumenty. Dlaczego?

Jeśli termin oczekiwania na płatność wynosić będzie na przykład 60 dni, firma może mieć kłopot z płynnością finansową - przecież w tym czasie również będzie musiała opłacać pracowników czy ponosić koszty utrzymania i serwisowania sprzętu. Faktoring online może być tutaj idealnym rozwiązaniem.

Wystarczy, że firma A sprzeda wierzytelność faktorowi, a ten zajmie się odzyskaniem należności w terminie, który został określony na fakturze wystawionej firmie B. Dzięki temu firma A otrzyma swoje pieniądze niemal od razu po wystawieniu faktury, a firma B będzie mogła zapłacić za wykonaną usługę na przykład po 60 dniach. W ten sposób każda ze stron będzie zadowolona!

Dlaczego warto zdecydować się na faktoring online?

Powodów, dla których warto skorzystać z faktoringu online, jest mnóstwo - wiadomo bowiem, że każdy przedsiębiorca doceni inne korzyści, jakie daje takie rozwiązanie. Niemniej jednak najważniejsze powody, dla których warto wybrać faktoring online, są następujące:

Faktoring pozwala na zachowanie płynności finansowej

Płynność finansowa to jeden z najważniejszych wskaźników tego, w jaki sposób dana firma radzi sobie na rynku. Niestety, kiedy zostaje ona zakłócona, może pojawić się efekt domina - gdy zabraknie pieniędzy na opłacenie niektórych kosztów, zaległości będą rosły, a co gorsza mogą doprowadzić do powstania zatorów płatniczych. Warto więc regularnie kontrolować płynność finansową, a kiedy tylko będzie ona zagrożona, reagować. Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie płynności finansowej jest właśnie faktoring online. Uzyskane środki może przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków, nawet jeśli firma wystawia głównie faktury z odroczonym terminem płatności.

Brak długoterminowych zobowiązań finansowych

Alternatywą dla faktoringu online może być kredyt bankowy - nie da się jednak ukryć, że jest to alternatywa… dość kiepska. Dlaczego? Kredyt bankowy wymaga dopełnienia wielu formalności, co z kolei sprawia, że przedsiębiorca musi przeznaczyć na to mnóstwo czasu. Oprócz tego kredyt wiąże się z podjęciem długoterminowego zobowiązania finansowego, a często konieczne jest również określenie, na co zostaną przeznaczone środki. Faktoring online nie wymaga ani tego typu zobowiązań, ani zbyt wielu formalności - co czyni go rozwiązaniem o wiele bardziej atrakcyjnym.

Przejrzyste zasady i sprawna obsługa

Wiesz już, że faktoring online jest bardzo prostym rozwiązaniem - jednocześnie jednak niezwykle efektywnym. Z uwagi na niski poziom skomplikowania takiej formy finansowania przedsiębiorstw, osoby decydujące się na faktoring mogę liczyć na bardzo przejrzyste zasady. Jest to też usługa nowoczesna, a firmy faktoringowe - oprócz dobrych warunków - bardzo często oferują też sprawną obsługę i szybkie działanie. Dzięki temu możesz liczyć na to, że pieniądze za fakturę trafią na Twoje konto nawet tego samego dnia.

Jedną z firm, które oferują najwyższy standard obsługi i jasne warunki, jest firma faktoringowa Fandla. Potwierdzają to rankingi faktorów, w których Fandla zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji - bo zespół firmy doskonale rozumie, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

Faktoring online - idealne rozwiązanie dla Twojej firmy!

Wiesz już, na czym polega faktoring online i dlaczego warto z niego skorzystać. Jeśli zauważyłeś, że płynność finansowa Twojej firmy została zakłócona albo nie chcesz czekać, aż klient opłaci fakturę z odroczonym terminem płatności, czym prędzej zdecyduj się na faktoring. A jeśli wybierzesz faktoring online, wszystkich formalności dokonasz bez wychodzenia z domu - dzięki czemu zyskasz więcej czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na rozwój swojej firmy!

Komentarze