Email marketing - czyli nowoczesna forma komunikacji z konsumentem

Email marketingW dzisiejszych czasach wiele rzeczy można wykonać za pomocą internetu. Zrobienie zakupów, płacenie za rachunki, wysyłanie wiadomości oraz wiele innych rzeczy, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były niemożliwe do wykonania bez wychodzenia z domu. Wykorzystywanie technologii pomaga zaoszczędzić nie tylko tak cenny czas, ale również pozwala zmniejszyć koszty. Dlatego właśnie wiele firm decyduje się na wykorzystanie internetu w celu wysyłania wiadomości do swoich klientów.

Email marketing to nic innego jak dostarczanie do konsumentów informacji. Przesyłane są newslettery, kampanie reklamowe, powiadomienia o wyprzedażach lub oferty specjalne. Daje to kupującym poczucie wyjątkowości oraz stanowi reklamę dla producenta.

Email marketing nie daje tylko dużych możliwości firmom do komunikacji z konsumentami. Ale również zwykli ludzie mają dostęp do szybkiego i prostego kontaktu z producentami. Mogą dzielić się z firmami opiniami, uwagami, albo po prostu zadawać pytania.

W celu personalizacji tych wiadomości tworzone są specjalne bazy danych. Znajdują się w nich podstawowe dane do kontaktu z konsumentami. Pomaga to również w dopasowaniu odpowiednich treści do konkretnych klientów. W ramach polepszenia usług sprawdza się co przynosi najlepsze efekty. Istnieje możliwość sprawdzenia, które wiadomości miały więcej kliknięć, otwarć oraz konwersji. Wtedy wiadomo, jakie metody sprawdzają się najlepiej, a które trzeba dopracować, albo nawet zmienić. Personalizacja maili marketingowych (więcej na ten temat: https://sare.pl/blog/sare/jak-wyglada-skuteczny-mailing-reklamowy) skraca dystans między klientem a przedsiębiorstwem. Dzięki możliwości automatycznego dopasowania indywidualnych danych, takich jak imię lub zakupiony produkt, odbiorca czuje się doceniony i ważny. Wiadomość sprawia lepsze wrażenie niż bezosobowa wersja wysłana w takiej samej formie do wszystkich konsumentów.

Niezaprzeczalną zaletą email marketingu jest ogromna liczba wysyłanych wiadomości w bardzo krótkim czasie. Informacje do klientów są dostarczane nawet w przeciągu kilku sekund. Każdy z konsumentów może na bieżąco otrzymywać oferty. Co więcej, adresat nie musi przebywać w domu, aby przeczytać przesłane pisma. Wystarczy mu do tego telefon lub laptop, oraz oczywiście dostęp do internetu. Kolejnym aspektem przemawiającym za taką formą komunikacji z klientem jest to, że to bardzo ekologiczna metoda. Można całkowicie zrezygnować z ulotek i tradycyjnych listów, które nie dość że są mniej skuteczne to jeszcze i tak w końcu lądują w koszu. Klient ma łatwy oraz szybki dostęp do informacji, bez zbędnej produkcji ton papierów. Nie są to tradycyjne listy, dlatego nie trzeba przechowywać tak wrażliwych danych osobowych jak adres zamieszkania, czy też imię i nazwisko konsumenta.

To niesamowite jakich rzeczy jesteśmy w stanie dokonać dzięki technologii. Na pewno jeszcze wiele niesamowitych odkryć i udoskonaleń czeka jeszcze przed nami. Jednak na ten moment email marketing to nie dość, że najszybszy, najtańszy to jeszcze najbardziej dostępny sposób komunikacji z klientami. Nie ma innej aż tak skutecznej metody. A do tego to bardzo ekologiczny i nieszkodliwy dla naszej planety sposób na dostarczanie informacji konsumentom.

Komentarze