Doradca finansowy to specjalista, który jest Ci potrzeby w tych trudnych czasach!

Doradca finansowyDoradca finansowy to "człowiek do zadań specjalnych", gdy trzeba wybrać korzystne ubezpieczenie albo pozyskać kredyt o najlepszych parametrach. Doradca ma doskonałe rozeznanie w ofercie banków, ubezpieczycieli i firm inwestycyjnych, dzięki czemu może kompleksowo pokierować finansami klientów i zabezpieczyć ich przed różnymi niekorzystnymi scenariuszami.

Dla kogo przeznaczone są usługi doradcy finansowego? Dla każdego, kto chce finansować zakup lub inwestycje kredytem, potrzebuje ubezpieczenia lub chce zainwestować środki. Zwykło się uważać, że do doradcy finansowego udają się klienci, którzy nie orientują się w tych sprawach i potrzebują kogoś, kto przeprowadzi ich przez meandry umów i formularzy. Tymczasem nawet osoby, które dobrze znają się na finansach i rynkach, mogą skonsultować swoje wybory z niezależnym doradcą, który oceni, czy są korzystne i zaproponuje własne rozwiązania.

Kim jest doradca finansowy?

Doradca finansowy to specjalista, którego zadaniem jest pomoc klientom indywidualnym i korporacyjnym w podejmowaniu decyzji finansowych. Najczęściej oferuje pomoc przy ubieganiu się o kredyt lub pożyczkę, wyborze ubezpieczenia na życie lub funduszu emerytalnego.

Istnieją dwie definicje doradcy finansowego. Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej regulującą pośrednictwo finansowe, doradca finansowy to zawód wykonywany przez niezależnych, niezwiązanych z żadną konkretną instytucją finansową profesjonalistów. Ich głównym zadaniem jest przekazanie klientowi merytorycznej wiedzy na temat bezpiecznego zarządzania oraz ochrony jego majątku.

Z kolei Europejska Federacja Doradców Finansowych i Pośredników Finansowych (FECIF) definiuje pośrednika jako wszechstronnie wykształconego specjalistę, którego zadaniem jest prowadzenie odpowiednich działań w celu ochrony majątku klienta oraz zapewnieniu mu bezpieczeństwa i płynności finansowej, poprzez analizę jego potrzeb oraz dobór właściwych produktów finansowych.

Na rynku działają jeszcze inni specjaliści doradzający klientom przy podejmowaniu decyzji finansowych. To pośrednicy finansowi, doradcy kredytowi i doradcy inwestycyjni. To nie są różne nazwy dla tej samej profesji: ich obowiązki różnią się, ponoszą też różną odpowiedzialność za podejmowane działania.

Cechy dobrego doradcy finansowego

Poza wspomnianą już chęcią szkolenia się, dobrego doradcę cechują:

  • wysokie zdolności komunikacyjne i umiejętność nawiązywania relacji z klientami
  • umiejętność jasnego, zrozumiałego wysławiania się
  • odporność na stres
  • umiejętności sprzedażowe
  • zdolność analitycznego myślenia
  • cierpliwość, opanowanie
  • bardzo dobra prezencja.

Od czego zależy wynagrodzenie doradcy finansowego?

Wynagrodzenie większości doradców finansowych oparte jest na systemie prowizyjnym. Właśnie dlatego za skorzystanie z usług ekspertów nie zapłacisz ani złotówki, ponieważ wynagrodzenie wypłaca bank. Prowizja jest doskonałą motywacją do pracy - doradcom zależy na profesjonalnej obsłudze klientów, bo im więcej osób im zaufa, tym wyższe wynagrodzenie otrzymają. W tej branży bardzo ważne są polecenia. Zadowoleni klienci rekomendują usługi doradcy finansowego swoim znajomym, dzięki czemu powiększa się grono jego klientów.

Postaw na profesjonalistów

Sofinanse to zespół profesjonalistów, którzy mają doskonałe rozeznanie rynku i świetnie poruszają się wśród ofert bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. Cechuje nas wysoka etyka pracy. Zawsze działamy w interesie klienta i jesteśmy nastawieni na budowania wieloletnich relacji.

Zapraszamy do naszego biur w Jeleniej Górze, ale świadczymy usługi na terenie całej Polski. Rozmowy mogą odbywać się w formie rozmów video i gwarantujemy, że nie będą one mniej owocne niż spotkania osobiste. Dzięki temu, że w procesie zawierania umów korzystamy z podpisu elektronicznego, obieg dokumentów jest błyskawiczny. Zapraszamy do nawiązania z nami kontaktu, jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie lub swojej firmy kredytu, chcesz wykupić ubezpieczenie albo zainwestować pieniądze. Współpracujemy z bankami, towarzystwami ubezpieczeniowymi i funduszami inwestycyjnymi, więc każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.

Komentarze