Dlaczego warto uczyć się niemieckiego? Jak ułatwić sobie naukę tego języka?

Nauka niemieckiegoNiemcy to nasi najbliżsi zachodni sąsiedzi oraz kraj, z którym łączy nas całkiem sporo. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków decyduje się na jego odwiedzenie w celach turystycznych, a niektórzy wybierają także Niemcy jako miejsce swojej pracy zarobkowej. Młodzież i studenci chętnie aplikują natomiast do niemieckich szkół i uczelni, pragnąc nie tylko zobaczyć, jak żyje się w innej kulturze, ale także zasmakować nauki w innym kraju. Aby komfortowo czuć się i mieszkać w Niemczech, warto dobrze znać język niemiecki. Kluczem do jego poznania jest natomiast systematyczna nauka.

Kilka faktów o języku niemieckim. Dlaczego warto go znać?

Język niemiecki jest ojczystym językiem dla prawie 130 mln ludzi. Posługują się nim nie tylko obywatele Niemiec, ale także Austriacy, Belgowie, Szwajcarzy oraz spora część mieszkańców Luksemburgu i Lichtensteinu czy północnych Włoch. Znając język niemiecki możemy bez problemu porozumieć się więc z co czwartym obywatelem Unii Europejskiej. Język ten jest także jednym z oficjalnych języków ważnych, międzynarodowych instytucji - jego znajomość otwiera więc drzwi kariery dla osób, które wiążą swoją przyszłość z polityką i pracą w wielu zagranicznych instytucjach.

Istnieje całkiem sporo powodów, dla których warto uczyć się niemieckiego. Jednym z najczęściej wymienianych spośród nich jest edukacja. Uczelnie i szkoły w Niemczech cieszą się dużą renomą na arenie międzynarodowej, a ich absolwenci są poszukiwani na rynku pracy. Znajomość niemieckiego jest z kolei jednym z warunków koniecznych, aby móc ubiegać się o przyjęcie do niemieckojęzycznej szkoły lub uczelni oraz być w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom i nadążyć za programem nauczania.

Wiele osób sądzi, że niemiecki jest trudnym i wymagającym w opanowaniu językiem. Okazuje się jednak, że nie jest to prawda. Szczególnie łatwo przyswajanie tego języka przychodzi osobom, które biegle posługują się angielskim - obydwa języki wywodzą się bowiem z jednej grupy germańskiej, przez co posiadają podobną gramatykę oraz słownictwo. Dodatkowym ułatwieniem w dzisiejszych czasach jest szeroka dostępność pomocy naukowych, dzięki którym nauka niemieckiego staje się szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza.

Nauka niemieckiego

Przydatne pomoce do nauki języka niemieckiego w domu i nie tylko!

Język niemiecki możemy opanować zarówno w standardowy sposób, uczęszczając na zajęcia w szkole lub zapisując się na specjalne kursy językowe prowadzone przez prywatne placówki edukacyjne, jak i podjąć wyzwanie samodzielnej nauki języka w domu. Bez względu na to, którą z tych opcji wybierzemy, warto zaopatrzyć się w praktyczne pomoce naukowe. Dzięki nim nauka języka niemieckiego stanie się zdecydowanie łatwiejsza i bardziej owocna.

Jednym z najbardziej polecanych przez lektorów narzędzi do nauki języków obcych są fiszki. Fiszki z niemieckiego to niepozorne, ale jakże pomocne pomoce naukowe, które sprawdzą się zarówno jako dodatkowe wsparcie w nauce języka niemieckiego w szkole, jak i będą mogły być z powodzeniem wykorzystane do nauki w domu.

Fiszki z niemieckiego są dostępne na różnych poziomach zaawansowania, zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które chcą opanować bardziej specjalistyczne zagadnienia z języka niemieckiego, w tym m. in. słownictwo branżowe. Specjalnie z myślą o zainteresowanych bliższym poznaniem historii i kultury naszych zachodnich sąsiadów powstały natomiast fiszki z niemieckiego z przydatnymi informacjami i ciekawostkami z zakresu polityki, historii, geografii, kultury, a nawet niemieckiej kuchni.

Komentarze