Dlaczego warto postawić na miękkie fotele i sofy do biura?

Sofa w biurzeMiękki fotel i sofa to meble, które kojarzone są przede wszystkim z domowym zaciszem. W przestrzeni publicznej widywane są najczęściej w poczekalni przychodni lekarskiej czy w hotelowym lobby. Tymczasem rozwiązania soft seating doskonale sprawdzają się również w biurach. Oto powody, dla których warto na nie stawiać.

Jak twardość foteli i sof biurowych wpływa na zdrowie pracowników?

Aranżacja biura ma duży wpływ na komfort i efektywność pracowników. Oprócz samych podstaw, jak ergonomiczne krzesło oraz biurko, pracodawca powinien zaoferować coś jeszcze. Długotrwała praca w tej samej pozycji, nawet jeśli wykonywana jest na dopasowanym krześle, nadal jest obciążająca dla kręgosłupa. Możliwość pracy w różnych pozycjach, na siedziskach o innym stopniu miękkości, pozytywnie przełoży się na zdrowie członków zespołu. Fotele miękkie zbudują spokojną, niemal domową atmosferę, sprawiając, że biuro stanie się nieco mniej sformalizowane. Takie meble wpływają zatem na zmniejszenie stresu i zwiększenie komfortu pracowników.

Od czego zależy, czy siedziska są odpowiednio miękkie lub twarde?

Stopień twardości sof oraz foteli, które trafiają do przestrzeni biurowych, musi być wypośrodkowany. Ich siedziska nie mogą się zapadać ani odkształcać. Muszą być na tyle twarde, by w pewnym sensie wymuszały przyjmowanie prawidłowej pozycji, a jednocześnie na tyle miękkie, by użytkownik mebla czuł, że jest mu wygodnie. W biurach najlepiej stawiać na meble tapicerowane, bo są one wytrzymałe i podnoszą prestiż takich miejsc, wzmacniając wrażenie ekskluzywności i profesjonalizmu. O styl i ergonomię zadba miękki fotel biurowy.

Istotne jest także podparcie pleców

W każdym biurze powinien znaleźć się fotel miękki z wygodnym oparciem. Najlepszym wyborem są modele, które wspierają cały kręgosłup, łącznie z odcinkiem szyjnym – taka konstrukcja zapobiega garbieniu się. Wysokie fotele czy sofy są zdecydowanie najbardziej ergonomiczne, ponieważ pomagają w zachowaniu prawidłowej postawy.

Jak dobrać właściwe fotele i sofy do biura?

Sofy oraz fotele miękkie należy dopasować do charakteru oraz designu danego biura. Warto wykorzystywać je w sytuacjach, które nie wymagają siedzenia przy biurku. Na fotelu można przeprowadzić rozmowę telefoniczną z partnerem biznesowym lub spotkanie z klientem. Dobrym pomysłem są modele, do których można dopasować ścianki zamykające. To prosty sposób na zachowanie prywatności podczas poufnych konwersacji lub izolację w czasie pracy w trybie deep work.

Strefa relaksu - miękki fotel lub sofa biurowa

Tak samo, jak praca, tak i przerwy od niej powinny odbywać się w dogodnych warunkach. Miękki fotel oraz sofa biurowa koniecznie powinny więc trafić także do strefy relaksu. To doskonały sposób na stworzenie przestrzeni przyjaznej pracownikowi. Dzięki takim rozwiązaniom podwładni szybko zauważą, że efektywna regeneracja jest możliwa również w pracy i przestaną nerwowo odliczać czas do wyjścia z biura.

Komentarze