Dla kogo praca przy sprzątaniu?

SprzątanieW codziennym pędzie, ludzie, pędząc z pracy do pracy, na dodatkowe zajęcia, nie mamy czasu na odpowiednie zajmowanie się domem i utrzymanie w nim porządku. Dlatego też często poszukujemy osoby, która pomoże ogarnąć mieszkanie.

Praca przy sprzątaniu to praca dla osób rzetelnych i odpowiedzialnych. Niegdyś sprzątaniem zajmowały się zdesperowane osoby bez pracy, jako, że stawki były minimalne. Utarł się też stereotyp pani sprzątającej, w nylonowym fartuchu, wiadrem, miotłą i mokrą ścierką. Dziś to często młode osoby, decydujące się na tego typu pracę.

Sprzątanie - praca opłacalna?

Okazuje się, że dla osób, które są wyczulone na brud i bałagan, które rzetelnie przyłożą się do swojej pracy, to praca doskonała. Chociaż niełatwo znaleźć uczciwego pracodawcę. Często też trzeba brać pod uwagę indywidualne oczekiwania klientów, dotyczące sposobu sprzątania. Jedni nie życzą sobie agresywnej chemii, inni nie chcą, aby im zaglądać do szaf, a inni wręcz przeciwnie. Jedni żądają, aby toalety myć ręcznie, inni nie robią z tego większych problemów. Tak naprawdę, ile ludzi, tyle wymagań.

Ze sprzątania można żyć

Równocześnie, sprzątanie to coraz bardziej popularne zajęcie, a wiele kobiet, bo to jednak głównie kobieca domena, zajmuje się nim na co dzień, utrzymując się z tego zajęcia, zwłaszcza, że pracy przy sprzątaniu jest mnóstwo - na sprzątanie czekają domy prywatne, mieszkania, biura, hale produkcyjne i magazynowe, sklepy wielkopowierzchniowe. Dlatego też sprzątanie staje się zajęciem, które pozwala na uzyskanie godziwych zarobków, oczywiście wówczas, gdy osoba podejmująca się zlecenia, rzetelnie przykłada się do pracy.

Sprzątanie

Inwestować w profesjonalny sprzęt do sprzątania?

Profesjonalny sprzęt zawsze się przyda. Mopy parowe czy parowe odkurzacze na pewno ułatwiają sprawę, są jednak drogie. Z reguły, decydując się na pracę przy sprzątaniu prywatnego domu, korzysta się ze sprzętu domowego, często też środki chemiczne dostarczają mieszkańcy we własnym zakresie. Warto jednak mieć zawsze przy sobie sprawdzone środki chemiczne. Po pierwsze dlatego, że akurat w posprzątanym domu mogło jakieś środka zabraknąć, a po drugie, nie zawsze gospodarze chemię zapewniają. Reasumując, o ile profesjonalny sprzęt przydaje się bardziej do sprzątania firm czy biur, to profesjonalna chemia do sprzątania jest absolutnym "must have" osoby parające się sprzątaniem.

Sprzątanie musi być rzetelne

Sprzątanie musi być rzetelnie wykonaną pracą, ponieważ klientów zdobywa się głównie dzięki poleceniom. Referencje to podstawa, więc osoba, decydująca się na sprzątnie, musi dbać o swoją reputację. Dlatego też ważne jest, aby posiadać prawo jazdy, ponieważ taka osoba musi być mobilna, musi dojechać na czas do kolejnych klientów, którzy korzystają z jej usług. Dojazdy komunikacją, z torbą pełną środków czystości i ściereczek to nie najlepszy pomysł.

Sprzątanie to ciężka praca

Sprzątanie to ciężka praca. Również dlatego, że aby była opłacalna, należy znaleźć zajęcie w kilku miejscach na stałe. Sprzątając dorywczo… nie zarobisz, zwłaszcza, że w momencie, w którym zaczynasz dopiero pracę w tej branży, najczęściej przyjmujesz dolną granicę stawek. Doświadczone osoby za sprzątanie mogą się bardziej cenić.

Ile czasu zajmuje posprzątanie całego mieszkania?

Czas, potrzebny na posprzątanie całego mieszkania zajmuje od dwóch do czterech godzin. Zależy to od powierzchni domu i stopnia jego zabrudzenia. Regularne sprzątanie domu skraca ten czas. U nowego klienta sprzątanie trwa dłużej, ponieważ zawsze znajdą się miejsca wymagające oczyszczenia, najtrudniej sprząta się mieszkania i pomieszczenia biurowe po wyprowadzce. Najczęściej sprząta się pokoje, kuchnie i łazienki, łącznie z odkurzaniem i myciem podłóg. Dodatkowe opłaty obowiązują za mycie okien, czyszczenie lodówki, piekarnika, mikrofalówki czy zmywarki. Tak samo jak zmiana pościeli i sprzątanie szaf. Im bardziej zaś zabrudzone mieszkanie, tym wyższe koszty.

Autor: www.sprzatanie-krakow.pl.

Komentarze

ms-clean.com.pl
W momencie, gdy jesteśmy aktywni zawodowo sprzątanie zajmuje nam większość wolnego czasu. Istnieje jednak sposób, który umożliwia zaoszczędzenie czasu, który moglibyśmy poświęcić na zabawę z dziećmi. Mowa tu oczywiście o zatrudnieniu profesjonalnej firmy sprzątającej. Z podobnym problemem spotykają się nie tylko matki, które pracują na pełny etat, ale również właściciele biur i firm, w których czystość jest ich podstawową wizytówką.
Maks
Obecnie wielu ludzi pracuje nawet po kilkanaście godzin na dobę, co przynosi wyższe dochody, ale jednocześnie pozbawia ich wolnego czasu. A kiedy już wygospodarują wolny czas, zdecydowanie chcą go spędzić na przyjemnościach , poświęcić rodzinie, a nie marnować na mycie okien czy wymiataniu kurzu spod mebli. Dlatego firmy sprzątające coraz częściej obok świadczenia usług dla firm, wykonują je na rzecz osób prywatnych.
Krzysztof
Opłaca się najbardziej w średnich i dużych firmach. Tak jak u nas. Zleciliśmy sprzątanie wrocławskiemu pon-pran i wywiązują się jak najbardziej dobrze, a płatności są dla nas adekwatne do wykonywanych usług. Profesjonalnie.