Czym kierować się przy wyborze stołu konferencyjnego?

Stół konferencyjnySala konferencyjna to niezwykle ważne pomieszczenie każdej szanującej się firmy - jest swoistą wizytówką, którą widzą potencjalni klienci i kontrahenci. Jednak nie jest to jej jedyna funkcja. Często odbywają się tam też szkolenia pracowników bądź rozmowy kwalifikacyjne. Nie bez powodu sale te są niezwykle zadbane i funkcjonalne. Jednak aby ta funkcjonalność mogła zaistnieć w pełni, potrzebny jest stół konferencyjny, a więc kluczowy aspekt pomieszczenia. Jak go dobrze wybrać?

Stół konferencyjny - jaka wielkość i kształt?

Jedną z podstawowych cech, nad którą trzeba się zastanowić przed zakupem stołu konferencyjnego, jest jego preferowana wielkość. Oczywiście logicznym ograniczeniem jest wielkość pomieszczenia - powinno w nim zostać wystarczająco miejsca do swobodnego poruszania się. Kolejna wskazówka w wyborze wielkości stołu leży w przewidywanej ilości osób, która będzie maksymalnie korzystała z potencjalnego stołu. Jest koniecznością, aby każda osoba mogła swobodnie operować swoim laptopem, robić notatki, jak i przeglądać dokumenty. Przyjęło się, że jedna osoba potrzebuje w przybliżeniu 70cm przy stole konferencyjnym, aby czuć się swobodnie.

Stół konferencyjny

Dobierz stół do potrzeb firmy i użytkowników

Wielkość stołu jest kolejną z kluczowych kwestii. Uniwersalnym rozwiązaniem są stoły regulowane elektrycznie, które mają możliwość regulacji wysokości stołu, co pomaga w dopasowaniu go do dokupionych foteli, jak i wzrostu użytkowników. Nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się jednak takie rozwiązanie. Optymalna wysokość nieregulowanego stołu konferencyjnego wynosi w granicach od 70 do 75 cm. Najczęściej stosuje się tutaj dwa rozwiązania - prostokątne stoły, jak i okrągłe. Pierwszy ma klasycznie prostą korzyść, a mianowicie, jeśli mamy większe spotkanie, można połączyć ze sobą stoły w różnych konfiguracjach. Miejsce przy krótszym boku zwykle zajmują szefowie, co jest znakiem hierarchii w firmie. Dziś nie zawsze jest to pożądane, co skutkuje popularnością stołów okrągłych, które sprawiają, że wszyscy czują się na równi ze sobą.

Stół konferencyjny

Liczą się materiał i design

Oprócz podstawowych kwestii dotyczących wielkości stołu, warto zastanowić się jeszcze nad kilkoma innymi. W zależności od miejsca, dany materiał może być bardziej odpowiedni od innego. W nowoczesnych firmach, nastawionych na klasyczny wygląd i profesjonalizm, coraz częściej można ujrzeć stoły drewniane. Są one wyrazistym i uniwersalnym dopełnieniem zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych przestrzeni. Dobór odpowiedniego stołu jest jednak kwestią indywidualną i powinien być dostosowany do rodzaju użytkowania i prowadzonych przy nim spotkań. Wiele lat popularnością cieszyły się także stoły szklane, które sprawdzą się na przykład w biurach o stylu minimalistycznym.

Materiał jest częścią wyglądu stołu, ale nie całością. Bardzo ważne jest, aby stół dobrać do wystroju całej sali konferencyjnej, aby był jego dopełnieniem, a nie tylko meblem. Pierwsze wrażenie na potencjalnym kontrahencie można zrobić tylko raz i nie powinniśmy zostać na przegranej pozycji poprzez złe dobranie stołu. Stoły konferencyjne mają czasem także funkcje wykraczające poza podstawę, np. kółka, które gwarantują mobilność stołu. Częstą opcją jest też wspomniana regulacja wysokości bądź funkcja rozkładania w razie potrzeby. Z funkcji nowoczesnych warto wyposażyć stół w gniazdka różnego typu - między innymi sieciowe, jak i USB.

Dobrze wybrany stół posłuży przez długi czas i będzie świetną wizytówką firmy. Warto zaufać doświadczonej firmie, która pomoże w indywidualnym doborze stołu do danego pomieszczenia, udzielając przydatnych rad. Stoły konferencyjne - contino.pl będą świetnym wyborem ze względu na jakość obsługi oraz towaru.

Komentarze