Czy firma sprzątająca się opłaca?

Firma sprzątającaCzy sprzątanie we własnym zakresie jest tańsze ? Odpowiedź na to pytanie wymaga starannej analizy kosztów. Na pewno i zatrudnienie firmy sprzątającej i sprzątanie na własną rękę ma swoje zalety, ale należy pamiętać, że samodzielne sprzątanie nie jest wbrew pozorom "za darmo".

To, że nie generuje bezpośrednio faktury nie znaczy, że odbywa się bez kosztów. Wymaga zaangażowania pracowników, którzy mogą w tym czasie wykonywać inne zadania, albo wręcz zatrudnienia na stałe kogoś do sprzątania. Kolejne koszty to zakup środków czystości i sprzętu potrzebnego do sprzątania. Firma sprzątająca pobiera opłatę tylko za wykonane czynności, dysponuje własnym sprzętem i wykwalifikowanym personelem. Wbrew pozorom może okazać się zacznie tańsza niż sprzątanie na własną rękę, a także skuteczniejsza. Profesjonalna firma sprzątająca potrafi zdefiniować potrzeby klienta i przedstawić konkretną ofertę.

Jak powinna działać firma sprzątająca?

Profesjonalna firma sprzątająca, taka jak greenpointpp.pl zaczyna od konsultacji, aby przygotować specjalną, dopasowaną do potrzeb klienta ofertę. Następnym etapem powinna być umowa, która szczegółowo określa zakres wykonywanych czynności, ich częstotliwość, a także rodzaj i ilości wykorzystywanych środków czystości. Greenpointpp.pl to firma sprzątająca z wieloletnim doświadczeniem. Posiada własny sprzęt wysokiej klasy i świadczy usługi również całodobowo. Greenpointpp.pl pracuje zgodnie z przepisami, zapewnia bezpieczeństwo, a także posiada ubezpieczenie w zakresie swojej działalności. Oprócz sprzątania, greenpointpp.pl może zaopatrywać swoich klientów w różnego rodzaju środki higieny.

Jakie czynności można powierzyć firmie sprzątającej?

Najlepiej jeśli firma sprzątająca świadczy swoje usługi kompleksowo i podejmuje się wszystkich czynności związanych z utrzymaniem porządku. Firma sprzątająca może zająć się standardowym sprzątaniem wnętrz biurowych lub mieszkalnych, myciem okien, utrzymaniem porządku na klatkach schodowych. Może również zająć się odświeżaniem elewacji budynku włączając w to prace wysokościowe. Firma sprzątająca powinna również w zimie zająć się odśnieżaniem otoczenia obiektu, a w lecie utrzymaniem trawników, chodników, podjazdów i parkingów w należytym porządku. Firma sprzątająca może podjąć się również sprzątania w czasie remontu lub budowy. W czasie zagrożenia epidemicznego firma sprzątająca zajmuje się również dezynfekcją i ozonowaniem pomieszczeń, powinna również zapewnić środki dezynfekujące i indywidualne środki ochrony dla pracowników klienta.

Komentarze