Ciągniki Fastrac o mocy silnika poniżej 300 KM - porównanie modeli

Ciągniki FastracFastrac marki JCB to jedna z najpopularniejszych serii maszyn rolniczych wykorzystywanych do prac w gospodarstwach rolnych. Nowoczesne przedsiębiorstwa chętnie sięgają po urządzenia, które mają optymalny stosunek ceny do jakości. Wartymi uwagi są pojazdy z średniej półki, czyli mające moc silnika poniżej 300 KM. Zobacz, co rozważyć przy zakupie.

JCB Fastrac 4220 - ciągnik nowej generacji

Ten model ciągnika to urządzenie nowej generacji, które zachwyca osiągami i wydajnością. W standardzie ma takie funkcje jak liczne punkty do zawieszania osprzętów, hamulce tarczowe z ABS czy wysoki udźwig. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja sprawia, że świetnie radzi sobie w pracy terenowej, zarówno na łące, jak również na gruntach rolnych czy w hodowlach zwierząt. Nie bez znaczenia są takie szczegóły jak możliwość przewożenia dodatkowe ładunku - nawet 2,5 tony nawozów sztucznych czy spora pojemność opryskiwaczy. Przy mocy silnika równej 221 KM urządzenie pracuje stabilnie i wydajnie. Oszczędności paliwa są znaczne, bo gwarantuje je system kontroli spalin SCR.

Ciągniki Fastrac 4190 - osiągi wykraczające poza schematy

Ciągnik rolniczy Fastrac 4190 to model, który gwarantuje świetne osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Silnik maszyny osiąga maksymalną moc równą 192 KM oraz prędkość jazdy nawet 60 km/h. W pracy na roli, użytkownik doceni przede wszystkim płynnie poruszające się podwozie, które jest platformą umożliwiającą rozsiewanie nawozów i robienie oprysków. Nie bez znaczenia jest nowoczesna funkcja, czyli trzypunktowy zaczep o udźwigu 8000 kg z nową geometrią. Z tym sprzętem możliwa jest nawet praca po zmroku (18 wbudowanych lamp LED) i legalne poruszanie się po drogach.

Ciągniki Fastrac

Wszechstronny ciągnik rolniczy Fastrac JCB 4160

To akurat najmniejszy ciągnik rolniczy w kolekcji Fastrac. Odznacza się wszechstronnością, samopoziomującym zawieszeniem oraz kołami wyposażonym w tarcze hamulcowe ABS. Urządzenie ma silnik Sisu 6,6 litra Tier 4 Final o mocy 175 KM. Oszczędne zużywa on paliwo, a dzięki układowi napędowemu dużej mocy na niskich obrotach osiągi są zoptymalizowane. Pomimo stosunkowo kompaktowych rozmiarów i uniwersalnego wyposażenia, urządzenie dobrze poradzi sobie rożnymi pracami polowymi. Płynne przyspieszenie z dostawą mocy oraz optymalne jej wykorzystanie także wpływa na redukcję kosztów związanych z eksploatacją maszyny.

Fastrac oferuje kilka ciągników z silnikami o mocy poniżej 300 KM. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i wielu funkcjom wspomagającym pracują one na wysokim poziomie, gwarantując satysfakcjonujące użytkownika osiągi.

Komentarze