Chmura obliczeniowa - jaki rodzaj usług wybrać do małej i średniej firmy?

Chmura obliczeniowaMałe i średnie firmy powinny opierać działalność na sprawdzonych rozwiązaniach, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, a także obsługiwać klientów w bezpieczny sposób. Jednym z nich jest na pewno chmura obliczeniowa. To narzędzie, które może zapewniać różne korzyści, będąc uniwersalnym i funkcjonalnym narzędziem w firmie.

Chmura obliczeniowa - jak działa?

Chmura obliczeniowa może być naprawdę praktycznym narzędziem. Aby zrozumieć, dlaczego tak jest, warto dowiedzieć się, na czym polega jej działanie. Na początku trzeba zaznaczyć, że chmura obliczeniowa dla firm może łączyć naprawdę wiele sfer – serwer, bazy danych, sieć, oprogramowanie czy analitykę. Korzystanie z tego narzędzia pozwala również zredukować koszty, na przykład ograniczając wydatki na zaawansowane technologicznie systemy operacyjne.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje chmur obliczeniowych?

Wyróżnia się trzy rodzaje chmur obliczeniowych: publiczną, prywatną i hybrydową. Pierwsza z nich oferuje użytkownikowi zewnętrzne magazynowanie i udostępnianie zasobów obliczeniowych za sprawą Internetu. Minusem jest duża liczba użytkowników, która powoduje spadek wydajności. Jeżeli chodzi o chmurę prywatną, może ją użytkować wyłącznie jeden podmiot. Umożliwia to lepsze kontrolowanie danych, a także dostosowywanie chmury do określonych wymagań odbiorcy.

Z kolei chmury hybrydowe są bardzo wszechstronną opcją. Łączą chmury prywatne i publiczne. Umożliwią migrację danych i zasobów pomiędzy nimi. Dzięki temu można korzystać z większej liczby możliwości. Umożliwia to na przykład przekładanie zadań z chmury prywatnej na publiczną.

Jaką chmurę obliczeniową warto wybrać do małej i średniej firmy?

W przypadku małych i średnich firm najlepszą chmurą obliczeniową będzie ta w modelu IaaS. Co oznacza IaaS? Jest to udostępnianie usługi jako infrastruktury. Docenia się ją za prostotę proceduralną. Firma, która zdecyduje się na to rozwiązanie, może użytkować sieć oraz stworzoną wewnętrznie infrastrukturę. Ta odmiana chmury obliczeniowej jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

Chmura dla firm - na jakiego usługodawcę się zdecydować?

Chmura obliczeniowa jest bardzo dobrym pomysłem dla przedsiębiorców z kilku względów. Jej zalety to przede wszystkim minimalizowanie kosztów działalności, swobodne wykorzystywanie zasobów, a także bezpieczne przechowywanie danych. Dostawcy, którzy oferują chmurę obliczeniową, zazwyczaj dysponują także zaawansowanymi technologicznie usługami Data Center.

Wśród usługodawców, którzy oferują taki pakiet, jak chmura dla firm, znajduje się m.in. INEA. Dostawca proponuje swoim klientom dwa modele rozliczeniowe – abonamentowy i godzinowy, a także dostępność 24/7 z dowolnego miejsca na świecie czy wygodny panel obsługi vCloud Director. Umożliwia on pełną kontrolę nad parametrami i kluczowymi funkcjami środowiska wirtualnego. To wszystko jest dostępne w zaawansowanym i przyjemnym w obsłudze modelu IaaS. Chmura dla firm INEA CloudPro korzysta również z wysokiej klasy rozwiązań pochodzących od renomowanych marek, takich jak Dell, Intel czy Vmware, dlatego jest gwarancją niezawodności.

Komentarze