Rola zapachu w kosmetykach. Kompozycje zapachowe w marketingu kosmetyków

Kompozycje zapachoweW Polsce przemysł związany z dodatkami zapachowymi w kosmetyce i chemii gospodarczej jest stosunkowo nowy - zaledwie od dwudziestu lat stosuje się je na masową skalę, a niektóre rozwiązania marketingowe znane na Zachodzie od dziesięcioleci wciąż uchodzą u nas za nowość. Amerykanki czy Brytyjki już po wojnie cieszyły się kokosowymi olejkami do opalania czy pudrami o orientalnym zapachu, a od lat 60-tych mogą wybierać z pośród milionów produktów o najbardziej zaskakujących woniach.

Więcej…

   

Trudna rozmowa z pracownikiem. Jak efektywnie rozmawiać z pracownikami?

Jak efektywnie rozmawiać z pracownikami?Właściciel firmy, menedżer, kierownik zespołu - te ważne funkcje w strukturze każdej firmy wiążą się z koniecznością przeprowadzania rozmów z pracownikami. Nie zawsze są to rozmowy przyjemne. Rozmowa dyscyplinująca z pracownikiem jest stresująca nie tylko dla upominanego pracownika, ale także dla jego przełożonego. Stąd też widzimy duże zainteresowanie firm szkoleniami z tego zakresu i poradnikami dotyczącymi ich przeprowadzania. Zamiast unikać trudnych rozmów, warto nauczyć się, jak je prowadzić, by nie były tak stresujące i prowadziły do obopólnego porozumienia.

Więcej…

   

Jak zyskać czas na rozwój biznesu i odnieść sukces?

Jak odnieść sukces?Jesteś przedsiębiorcą i nie masz czasu na podstawowe zadania w ciągu dnia? Masz poczucie, że wiecznie brakuje Ci na wszystko czasu? Czujesz się sfrustrowany stale przekładanymi zadaniami na później? Bardzo wiele zależy od dobrej organizacji pracy własnej. Ty, jako aspirujący przedsiębiorca powinieneś czuwać nad rozwojem swojej firmy. Pracuj nie w firmie, a dla firmy.

Więcej…