Jak przechowywać broń i amunicję? To wyposażenie spełnia aktualne przepisy

Sejf na brońJako posiadacz broni - myśliwskiej, sportowej, czy tej związanej z pracą zawodową - zapewne wiesz, że jej przechowywanie pod poduszką lub pod łóżkiem to rozwiązanie, które sprawdza się jedynie w filmach, czy powieściach kryminalnych. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, jak i konieczność spełnienia obowiązujących w tym zakresie przepisów.

Więcej…

   

Jak spać, aby być wypoczętym i efektywnym?

Wygodny materacSen jest jedną z podstawowych i najważniejszych potrzeb człowieka, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Przebieg nocnej regeneracji znacząco wpływa na pracę narządów wewnętrznych, mózgu i układu odpornościowego. Zdaniem specjalistów, czas trwania snu nie jest tak istotny, jak jego efektywność i jakość. Pojawienie się chronicznego zmęczenia i obniżonego samopoczucia jest momentem, w którym warto zastanowić się, jak poprawić jakość swojego nocnego wypoczynku.

Więcej…

   

Jak przekonać alkoholika do leczenia - jak z nim rozmawiać i gdzie szukać pomocy

Leczenie alkoholizmuJest sporo prawdy w stwierdzeniu, że alkoholizm jest chorobą iluzji - osoba uzależniona do perfekcji opanowuje sposoby na okłamanie bliskich, stwarzając pozory normalności. Zdarza się, że domownicy przez lata nie uświadamiają sobie, że ich mąż, tata czy partner pije w sposób ryzykowny i przejawia wszelkie symptomy osoby uzależnionej od alkoholu.

Więcej…