Na czym polega zrównoważony rozwój? Dlaczego jest tak ważny w obecnych czasach?

Zrównoważony rozwójIdea zrównoważonego rozwoju postuluje progres społeczny i ekonomiczny, który odbywa się bez zmniejszenia możliwości zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. W centrum zainteresowań teorii zrównoważonego rozwoju znajduje się troska o stan środowiska przyrodniczego oraz zachowanie jego bogactw dla generacji, które nadejdą po nas, dlatego często idea ta bywa również określana jako ekorozwój. Zrównoważony rozwój nie sprowadza się tylko do zmniejszenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naturę, ale jest to niewątpliwe jego podstawowy cel. Na czym w praktyce polegają działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój?

Więcej…

   

Wizerunki stereotypowe osób starszych

Stereotypy osób starszychTeoretycy oraz twórcy kultury przyglądają się starości z różnych punktów widzenia, determinowanych reprezentowaną przez nich dyscypliną naukową. Ten czas w życiu ludzkim jest związany z wieloma stereotypami, które można znaleźć w różnego rodzaju przekazach kulturowych.

Więcej…

   

Bezpieczna sprzedaż złota. Gdzie można kupić je bez ryzyka?

Sprzedaż złotaZłoto jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form inwestycji pieniędzy. W trudnych czasach kruszce zawsze sprawdzały się jako lokata kapitału - tak jest również teraz. Na kupno złota inwestycyjnego decyduje się wiele osób. Gdzie można nabywać je bez ryzyka?

Więcej…