Bankowość w czasach pandemii

Bankowość w czasach pandemiiPandemia koronawirusa diametralnie zmieniła naszą rzeczywistość. Wpłynęła ona m.in. na bankowość - sprawiła, że społeczeństwo coraz częściej korzysta z rozwiązań cyfrowych. Wpływają one korzystnie na naszą wygodę. Bankowość elektroniczna pozwala przy tym na załatwienie wielu spraw z domu.

Zalety bankowości elektronicznej

Dzięki korzystaniu z bankowości elektronicznej zapewniamy sobie szybkie realizowanie transakcji, bez konieczności korzystania z pracownika banku lub konsultanta telefonicznego. Nie musimy wychodzić z domu, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko kontaktu z innymi osobami, a w konsekwencji - zakażenia się koronawirusem. To bardzo ważne, by możliwe było przywrócenie w naszym codziennym życiu względnej normalności. Bankowość elektroniczna zapewnia m.in.:

  • dostęp do informacji o naszych produktach bankowych z dowolnego urządzenia,
  • możliwość spłacenia w szybki sposób wszelkiego rodzaju zobowiązań,
  • możliwość czasowego zablokowania wydawanych przez bank kart lub ich zastrzeżenia.

W ramach bankowości elektronicznej mamy szybki dostęp do takich produktów bankowych jak kredyt gotówkowy, lokata, rachunek oszczędnościowy czy internetowy odnawialny limit kredytowy. Takie opcje oferuje na przykład Santander Consumer Bank - bank od kredytów. Dostępne są one m.in. w ramach aplikacji mobilnej dostępnej na smartfonach (m.in. na iPhone’ach).

Aplikacja mobilna - bank w każdym miejscu!

Bankowość elektroniczna to doskonałe rozwiązanie dla firm. Dzięki aplikacji możemy korzystać z naszych produktów bankowych w każdym miejscu, także w trakcie podróży służbowej. Usługi bankowości elektronicznej dają nam szereg nowych możliwości.

Po zalogowaniu się do aplikacji oferowanej przez Santander Consumer Bank - bank od kredytów, widzimy ekran startowy - Pulpit. Znajdziemy na nim określone produkty, z których możemy skorzystać od razu:

  • kartę kredytową - w ramach tej funkcji zyskamy m.in. informację o kwocie dostępnych oraz wykorzystanych środków, kwocie oraz dacie spłaty minimalnej, historii transakcji i operacji, możliwość czasowej blokady lub trwałego zastrzeżenia karty, zmianę limitów transakcyjnych czy możliwość rozłożenia w bezpośredni sposób zakupów na raty,
  • lokaty - oprócz jej założenia lub likwidacji możemy w aplikacji zobaczyć kwotę ulokowanych środków i prognozowany zysk, datę rozpoczęcia i zakończenia lokat czy też wysokość obecnego oprocentowania,
  • kredyty gotówkowe i ratalne - w aplikacji sprawdzimy, jaki jest kapitał do spłaty, wysokość oraz termin płatności rat, a co więcej możemy szybko spłacić część lub całość kredytu, z wykorzystaniem serwisu Przelewy24,
  • limity kredytowe - w bankowości elektronicznej sprawdzimy kwotę dostępnych oraz wykorzystanych środków, kwotę oraz datę spłaty raty minimalnej oraz szczegóły umowy.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z bankowości elektronicznej, już po kilku dniach odkryjemy jej zalety, gdy załatwimy szereg spraw bez wychodzenia z domu. Niezwykle ważne jest to, że bankowość elektroniczna prowadzona jest za pomocą aplikacji mobilnej bezpłatnie. Nie musimy się obawiać, że poniesiemy dodatkowe koszty, na które wcześniej nie byliśmy przygotowani.

Nowoczesne formy płatności - wygoda i bezpieczeństwo

Nowa bankowość elektroniczna pozwala na dokonywanie płatności już nie tylko z wykorzystaniem zbliżeniowej karty płatniczej. Technologie względem realizacji płatności zmieniają się z roku na rok. Coraz większą popularność zyskuje np. płatność za pomocą stokenizowanych kart płatniczych. Co się kryje pod tym skomplikowanym pojęciem? Karty płatnicze to karty podpięte do smartfona. Wystarczy takie urządzenie przybliżyć do terminala płatniczego, by szybko zrealizować płatność za dany produkt lub usługę. Dzięki temu, że operatorzy kart płatniczych w dobie pandemii zwiększyli możliwość dokonania płatności w ten sposób aż do 100 złotych, korzystając ze smartfona, zapłacimy także za większe zakupy. To duża wygoda, ponieważ nie musimy już zabierać ze sobą portfela, który mógłby być obciążeniem dla naszych kieszeni.

Komentarze