5 kroków do wykonania idealnego baneru firmowego

Baner firmowyReklama dźwignią handlu - o tym wie chyba każdy, nie tylko przedsiębiorca. Warto zdawać sobie sprawę, że koniecznie trzeba zainwestować nie tylko w reklamę online, ale również stacjonarną. Na siedzibie firmy powinien znaleźć się baner. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak stworzyć idealny baner w 5 krokach, taki, który dodatkowo będzie przyciągał uwagę.

Krok pierwszy: dobry projekt to podstawa

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że aby baner przyciągał uwagę musi być właściwie zaprojektowany. Jednak projektu nie należy wykonywać pod wpływem impulsu, lecz zastanowić się, jak powinien wyglądać. Na pewno do tego celu można wykorzystać kreator online. Dzięki niemu za pomocą kilku kliknięć będzie można przygotować naprawdę fajny projekt. Tutaj trzeba pamiętać, że na pierwszym planie należy umieścić nazwę firmy. Dopiero potem można tworzyć tło. Należy wybrać takie kolory, czcionki czy grafiki, które są wyraźne, a przy tym ciekawe. Poza nazwą firmy należy umieścić także to, czym się zajmuje, czy co oferuje. Przyda się też logo. Warto również pomyśleć o kontakcie, a więc w prawym lub górnym rogu może znajdować się adres e-mail czy numer telefonu. Dzięki temu, gdy siedziba jest już zamknięta, potencjalny klient może je zapisać, a następnie się skontaktować.

Krok drugi: unikaj nadmiaru

Oczywiście baner ma przyciągać uwagę, bo to ważne, ale nie może rozpraszać. Jeżeli więc umieścicie na nim zbyt dużo elementów i będzie on przeładowany stylistycznie, to stworzycie efekt totalnego miszmaszu, przez co przekaz nie będzie jasny. Tutaj należy pamiętać, że kierowcy czy też przechodnie mają zaledwie kilka sekund, by zapamiętać jego przekaz, stąd musi być on jasny i czytelny. Należy też unikać braku spójności przekazu, dwuznaczności nie są wskazane.

Krok trzeci: znajdź dobrą firmę i zakup materiały

Czas przejść do kolejnego kroku, a jest nim znalezienie dobrej firmy, która zajmie się wydrukiem baneru. Otóż musicie tutaj pamiętać, że zwykła drukarka zupełnie się nie sprawdzi, bo baner jest wielkoformatowy. Czas przejść do zakupów i tutaj musicie postawić na zakup wysokiej jakości sklejki na wymiar. Gdy i ten etap macie za sobą, to pozostaje już tylko złożenie całości, ale i tu możecie skorzystać z usług firmy zajmującej się tworzeniem banerów.

Krok czwarty: ustawienie jest ważne

Wbrew pozorom banery reklamowe nie tylko trzeba zamontować nad siedzibą firmy, ale można też ustawić je obok drzwi czy w zupełnie innej lokalizacji. Jeżeli wybierzecie outdoorowe banery reklamowe, to pamiętajcie, że miejsce powinno być uczęszczane przez dużą ilość pieszych, ale widoczne także z punktu widzenia kierowców. Należy jednak unikać miejsc przy drogach szybkiego ruchu bądź autostradach, gdyż kierowcy osiągają tam duże prędkości, a więc banery reklamowe mogą nie zostać dostrzeżone.

Krok piąty: call to action

Call to actionKażdy przedsiębiorca czy zleceniodawca powinien zastanowić się, czy ma pojęcie o tym, jak zaplanować projekt baneru reklamowego. Otóż przygotowanie dobrego modelu nie jest łatwe, gdyż musi on być dopracowany w każdym szczególe. Na pewno powinny na nim znajdować się słowa wpisujące się w call to action, czyli wezwanie do działania. Oznacza to, że osoba spoglądająca na baner powinna od razu mieć ochotę skorzystać z usług albo przynajmniej zapamiętać przekaz i wtedy, kiedy będzie tego potrzebować, skontaktować się z firmą. Pamiętajcie, że słowa call to action nie mogą być dwuznaczne, gdyż choć cały przekaz mógłby być wtedy ciekawszy, to jednak może to spowodować to, że nie zostanie właściwie odebrany i straci się potencjalnych klientów. Także nadmiar kolorów, ale też zbytni monochromatyzm nie jest wskazany, gdyż nie daje dobrego efektu. Jeżeli nie macie czasu na wykonanie projektu baneru reklamowego, to warto skorzystać z pomocy specjalisty i zaoszczędzić czas, ale i pieniądze.

Zadaniem reklamy jest przyciągnięcie uwagi i sprawienie, że dany towar czy usługa stanie się pożądana. Stąd też baner reklamowy musi być tak przygotowany, by rzeczywiście budził ciekawość i zainteresowanie potencjalnego klienta. Koniecznie więc skorzystajcie z 5 kroków, aby stworzyć idealny baner firmowy.

Komentarze